امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42321
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 182
راضیه تجار نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اولویت‌های معاون فرهنگی ارشاد اظهار ...

راضیه تجار نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اولویت‌های معاون فرهنگی ارشاد اظهار داشت: نویسندگان و مؤلفان دلسوز در ایران باید مورد حمایت وزارت ارشاد و معاونت فرهنگی باشند.

وی افزود: همواره دغدغه و موضوع مورد تاکید بنده «آموزش» است، تا آموزش راهبردی نداشته باشیم به ارتقاء سطحی که مدنظر است نمی‌رسیم.

تجار که در بسیاری کارگاه‌های آموزشی مباحث داستان نویسی را آموزش داده و در برخی جشنواره‌ها آثار ارسالی را داوری کرده به نقش مربیان هم در امتداد مسئولیت معاون فرهنگی اشاره و خاطرنشان می‌کند، مربیان هم وظایفی دارند، من هم به عنوان یک مربی سعی می‌کنم جوانان حاضر در نشست‌ها و کارگاه‌ها حرف‌های قابل گفتن را بزنند و به بیراهه نروند، ما مربیان هم به لحاظ محتوا و فرم باید نظارت‌هایی داشته باشیم.

این نویسنده در پایان ابراز امیدواری کرد معاونت مربوطه وزارت ارشاد این جریان را دیده و به آن توجه کند.

تجار در 5 آذر 1326 در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی است. ایشان از فعالان عرصه نویسندگی هستند و همچنین تاکنون مسئولیتهای ادبی ـ هنری زیادی را بر عهده داشته‌اند. حضور در شورای بررسی داستان و کارگاه قصه و رمان حوزه هنری، ارشاد، بنیاد شهید، بنیاد جانبازان، مدرس داستان‌نویسی (دانشگاه صدا و سیما)، مسئولیت جلسات نقد و بررسی داستان (سه‌شنبه‌ها در حوزه هنری) به مدت 16 سال، همکاری با روزنامه ‌جام‌جم، مجله زن روز، مجله سروش، عضو شورای هنر، تدریس در خانه داستان فرهنگسرای انقلاب، هلال احمر و سردبیری ادبیات داستانی و دبیری انجمن قلم ایران از بدو تأسیس از جمله فعالیتهای ایشان در عرصه فرهنگی ـ هنری است. گفتنی است رمانهای «کوچه اقاقیا»، «نرگسها» و «هفت بند» از این نویسنده به‌عنوان رمان برتر یک دهه در آموزش و پرورش انتخاب شدند.

همچنین ایشان به‌عنوان نویسنده زن برگزیده ادبیات هشت سال دفاع مقدس از سوی حوزه هنری برگزیده شدند.

از آثار این نویسنده می‌توان به: «نرگس‌ها»، «زن شیشه‌ای»، «هفت بند»، «بندهای روشنایی»، «سفر به ریشه‌ها»، «شعله و شب»، «کوچه اقاقیا»، «جای خالی آفتابگردانها»، «آرام شب‌بخیر»، «گمان مبر شعله بمیرد»، «از خاک تا افلاک» و «ستاره من» اشاره کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها