امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42341
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 142
«علی الفایز»، فعال و انقلابی بحرینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه اظهار داشت: آل خلیفه همچنان در تلاش ...

«علی الفایز»، فعال و انقلابی بحرینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه اظهار داشت: آل خلیفه همچنان در تلاش برای توسعه دیکتاتوری و نظام قبیله‌ای خویش است و از گفت‌وگو  به عنوان دستاویز و ابزاری تبلیغاتی استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد: آل خلیفه از گفت‌وگو به عنوان تبلیغاتی برای منحرف کردن افکار عمومی استفاده می‌کند و هیچ دیدگاه و یا طرح و برنامه‌ای در این خصوص نداشته و زمینه آن را فراهم نکرده است، بلکه برعکس عملا در این راستا مانع تراشی می‌کند.

حمایت غرب و رژیم‌های عربی از آل خلیفه

الفایز اظهار داشت: نظام آل خلیفه همچنان در تکاپوی تقویت خودکامگی خویش است و غرب و برخی رژیم‌های عربی خلیج فارس از آن حمایت می‌کنند.

این فعال بحرینی تصریح کرد: منطقه خاورمیانه به سمت تحولات بنیادین در حرکت است، با این‌حال آل خلیفه به حمایت آمریکا و صهیونیست‌ها چشم دوخته و از گفت‌وگو به عنوان برون رفتی اضطراری استفاده می‌کند.

وی در خصوص ارتباط بحران سوریه و بحرین اظهار داشت: ارتباط بین بحران دو کشور، هر لحظه بیشتر می‌شود، زیرا آل خلیفه با برنامه تکفیری - آمریکایی - صهیونیستی مبنی بر سرکوب خواست و اراده مردم و تسلط بر منطقه در ارتباط است و این برنامه نیز عوامل شناخته شده و معروف منطقه‌ای دارد که آل خلیفه یکی از این عوامل است و بقای خود را در بقای این برنامه و سرنگونی خود را در ناکامی آن می‌داند.

وی درباره اظهارات مسئولان بحرینی مبنی بر اینکه گفت‌وگوی جدی بهترین راه حل تمام مسائل و مشکلات موجود است، تصریح کرد: نظام حاکم، بازی با کلمات را در پیش گرفته و با وجودی که می‌داند، منطقه به سمت تحولات ریشه‌ای در حرکت است، همچنان به توطئه‌های آمریکایی - صهیونیستی امیدوار است و گفت‌وگو نیز دستاویزی برای منحرف کردن افکار عمومی است.

الفایز در این خصوص که نیروهای انقلابی بحرین تاکید کردند، در انتخاب مسئولان قضایی کشور تبعیض آشکاری دیده می‌شود، گفت: راه حل این تبعیض، تشکیل دولتی عادل و برخورداری از آزادی‌ها و برابری مردم و مشارکت آنان در صحنه سیاسی کشور و نیز توزیع عادلانه ثروت‌های کشور و برقراری دموکراسی است، زیرا به این ترتیب ارزش‌های انسانی و عدالت و آزادی و نیز برابری در جامعه حاکم خواهد شد.

این فعال بحرینی در توضیح این مطلب افزود: بهترین راه حل برای دستیابی به عدالت و برابری و آزادی، تشکیل مجلس موسسان است که نمایندگان مردم در آن حضور داشته باشند، همچنین باید برای اداره کشور در مرحله انتقالی، دولت موقت تشکیل شود.

وی در باره حمله احتمالی آمریکا به سوریه و تاثیر آن بر بحرین گفت: بحرین از تحولات سوریه و حمله نظامی احتمالی علیه آن تاثیر می‌پذیرد، زیرا نظام آل خلیفه نماینده خواست و اراده مردم نیست، بلکه  نظامی خودکامه و مستبد است تا جایی که به نظر می‌رسد، حاضر است به دلیل ارتباط با توطئه آمریکایی - صهیونیستی و به منظور حفظ قدرت خود، هرچه آمریکا بخواهد در اختیار آن قرار دهد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها