امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42344
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری خود که ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری خود که همزمان با مراسم تحلیف و آغاز به کار چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستای سراسر کشور، بود به نقش و اهمیت شوراها اشاره و اظهار کرد: شوراها از مهمترین نمادهای مشارکت هستند که به برکت جمهوری اسلامی، خون شهدا و امام راحل(ره) مردم توفیق یافتند که با انجام انتخابات در امور اداری شهر و روستای خود مؤثر باشند.

وی افزود: ما به خاطر لطف و محبت خداوند او را شکر می‌کنیم و در عمل به گونه‌ای رفتار خواهیم کرد که همین شکر مصداق عملی پیدا کند.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز، روز شروع کار رسمی شوراهای اسلامی شهر و روستا است، گفت: مقرر شده بود که یک ماه بعد از انجام انتخابات ریاست جمهوری آغاز به کار و روز تحلیف شورای اسلامی شهر و روستا و روز انتخاب هیئت رئیسه این شوراها باشد.

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: انشاءالله اعضای شوراهای جدید با مسئولیت‌پذیری، دلسوزی و با تدبیر و درایت و برنامه‌ریزی سعی در انجام مطالبات مردم داشته باشند و بتوانند پاسخگوی این مطالبات در عمل باشند.

وی با بیان اینکه مردم‌سالاری در ایران به عنوان یک ایده، نظر و دیدگاه اسلامی مطرح است، خاطرنشان کرد: این مردم‌سالاری می‌تواند الگوی خوبی برای آنان که بحث مشارکت و حضور مردم در صحنه‌های مادی و معنوی را جستجو می‌کنند، باشد و این عمل می‌تواند الگویی مبنایی برای جهان باشد.

وزیر کشور به بیداری اسلامی اشاره و تصریح کرد: یقینا الگوی جمهوری اسلامی و توفیقاتی که به همراه داشته  می تواندنمونه خوبی برای کشورهای جهان که از الگوهای مرسوم غربی و شرقی که ناکارآمدی خود را در عرصه آزادی و عدالت نشان داده‌اند، باشد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: مدل‌های جمهوری اسلامی به آزادی، عدالت و مشارکت مردم اهمیت می‌دهد.
ادامه دارد/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها