امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42346
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به نوشهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه اولین همایش ملی فناوری‌های نوین دریایی که در دانشگاه علوم ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به نوشهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه اولین همایش ملی فناوری‌های نوین دریایی که در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر برگزار شد طی سخنانی ارتش را یک سرمایه ملی برای کشور دانست که پس از پیروزی انقلاب تحولات فراوانی در آن مجموعه صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث سوریه اشاره کرد و در این زمینه گفت: تنها راه حل مسائل سوریه یک راه‌حل سیاسی است.

وی اضافه کرد: برخی از کشورهای هوس‌باز منطقه جای پای لیزی درست می‌کنند که آمریکایی‌ها با پا گذاشتن بر روی آن به باتلاق خواهند افتاد، البته به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها زمینه این اقدام را دارند.

رئیس مجلس با بیان اینکه مشکل سوریه با اقدام نظامی فراگیر می‌شود، تصریح کرد: یکی از معضلات امروز منطقه این است که آمریکایی‌ها آشفته‌سازی می‌کنند اما قدرت جمع کردن آن را ندارند و در صورت حمله نظامی به سوریه این مسئله در کشور تکرار خواهد شد.

وی در همین زمینه خاطر نشان کرد: ممکن است برخی اختلافات در سوریه وجود داشته باشد اما اگر آمریکایی‌ها وارد این کشور شوند عقد اخوت سوری‌ها آنها را به هم پیوند می‌دهد و از این رو مشکلات فراوانی برای آمریکایی‌ها ایجاد خواهد شد.

رئیس مجلس در ادامه سخنان خود گفت: ابتدای انقلاب برخی از گروه‌ها در کشور این مسئله را مطرح کردند که ارتش باید منحل شود که آنها اغراض خاصی داشتند اما امام با تیزبینی شگرد آنها را از بین برد و از ارتش حمایت کرد.۹۹۰ح

لاریجانی افزود: آن حمایت با اصلاحات شامل تغییر بینش و پاکیزگی عقیده و تقویت بنیان‌های ارتش دنبال شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی قدرت امروز ارتش را مرهون مجاهدت‌های پرسنل آنها دانست و گفت: ظرفیت امروز ارتش به خاطر مانورها نیست بلکه ارتش از یک سابقه رزم واقعی 8 ساله برخوردار است؛ البته جنگ برای کشور هزینه زیادی داشت اما نتیجه آن داشتن نیروی نظامی پرتحرک بود.

لاریجانی از لزوم دارا بودن نیروی دریایی قدرتمند برای کشورمان سخن گفت و ادامه داد: اگر کسی تحولات منطقه را مشاهده کند اذعان خواهد داشت که نیروی دریایی در کشور ما باید جایگاه راهبردی داشته باشد.

وی یادآور شد: بعد از جنگ جهانی دوم و تقسیم کشورها در منطقه عملاً کشورهای خاورمیانه سرنوشت‌شان در دست غربی‌ها قرار گرفت و برخی دیگر هم به شوروی سابق متکی شدند؛ البته کشورهای قدرتمند با به کارگیری افراد وابسته در این کشورها هم از منافع آنها حمایت کرده و هم یک نوع سلطه را تحمیل کردند.

رئیس مجلس همچنین گفت: وضع ذکر شده تا چند دهه ادامه داشت تا اینکه بعد از انقلاب اسلامی ایران پرده‌ها کنار زده شد و در نهایت همگان دیدند که می‌توان مقابل قدرت‌های بزرگ ایستاد؛ البته غربی‌ها تحریم‌هایی را علیه کشورمان ایجاد کردند و گاهی در داخل مسائلی را به وجود آوردند اما تمامی اینها بر حرکت انقلاب اسلامی تأثیری نداشت.

وی با اشاره به بیداری اسلامی اظهار داشت: غربی‌ها شگردهای مختلفی را در کشورمان به کار گرفتند اما موفق به نابودی جمهوری اسلامی ایران نشدند.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها