امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42348
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موسی‌الرضا ثروتی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: آمریکای ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موسی‌الرضا ثروتی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: آمریکای جنایتکار و فرزند نامشروعش رژیم صهیونیستی بدانند دوران استکباری و تروریسم گذشته و بیداری اسلامی آغاز شده است و مردم اجازه نخواهند داد تا این دو به اهداف شوم خود برسند و اعتراض ملت‌ها در سراسر دنیا بر علیه جنگ‌افروزی آمریکا و سرسپردگی برخی کشورهای عربی در تامین هزینه جنگ بلند شده و رسوایی حکومت‌های ضدمردمی را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: تنها راه حل مشکل سوریه به دست مردم و از طریق سیاسی و برگزاری انتخابات مردمی و دموکراسی است و دخالت قدرت‌های خارجی معنایی جز آتش‌افروزی و جنگ‌طلبی ندارد و نفرت ملت‌ها از آنها بیشتر خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات 24 خرداد سال جاری، اظهارداشت: امیدواریم اعتدال و عدالت در تمام امور جاری شوند و به   رئیس‌‌جمهور و وزرا توصیه می‌کنم اصل 48  قانون اساسی یعنی توسعه متوازن استان‌ها را مورد توجه جدی قرار دهند تا وقت نمایندگان مجلس در تذکر و پیگیری‌ها و سوال و استیضاح گرفته نشود و دولت مردان نیز از حداکثر زمان خدمت‌گذاری استفاده کنند و با کمک مجلس و مردم حماسه اقتصادی مورد تاکید مقام معظم رهبری را محقق سازند.

ثروتی خاطرنشان کرد: از وزیر کشور انتظار داریم هرچه سریعتر با انتخاب استاندارانی باتجربه، با درایت، متدین و هوشمند و عاقل و مردمی توسعه استان‌ها را فراهم و اشتغال و سرمایه‌گذاری و جذب تسهیلات و اعتبارات را سرعت بخشیده و جوانان مایوس از اشتغال و تشکیل خانواده را امیدوار سازد و نگذارد بیش از این مشکلات سیاسی، امنیتی، اجتماعی و بی‌انضباطی در استان‌ها به وجود آید.

وی افزود: از رئیس‌جمهور و وزاری نیرو، راه و شهرسازی و اقتصاد و دارایی تقاضا دارم هرچه سریعتر مصوبه اخیر خود در رابطه با لغو مصوبه دولت دهم مبنی بر واگذاری شرکت مهاب‌قدس به پیمانکار راه‌آهن مشهد-بجنورد-گرگان را اصلاح کند. زیرا مصوبه دولت دهم بر اساس پیگیری‌های هشت ساله نمایندگان استان‌های خراسان شمالی، رضوی، گلستان و مازندران برای تامین آورده 15 درصد فاینانس راه‌آهن و مطالبات پیمانکار بوده و هیئت تطبیق مصوبات مجلس آن را تایید و تمامی اقدامات قانونی از سوی سازمان خصوصی‌سازی و عقد قرارداد صورت گرفته است. در غیر این صورت ضمن متوقف شدن فاینانس راه‌آهن و بیکاری جوانان ناگزیر به اقدامات قانونی و استفاده از اختیارات مجلس خواهیم شد و همچنان که وزیر نیرو قول داده که سریعتر در یک گروه پنج نفره این مشکل را بررسی و مرتفع کند.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، گرمه، مانه، سملقان، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار ما از وزیر اقتصاد و دارایی و معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری این است که به شاخص‌های توسعه‌یافتگی توجه داشته و اعتبارات و تسهیلات را بر اساس شاخص‌ها توزیع کنند. زیرا در سال 91علیرغم شعارهای عدالت‌خواهانه دولت میانگین سرانه درآمد برخی استان‌ها سه برابر استان‌های کمتر توسعه‌یافته بوده است.

ثروتی اظهار داشت: معلمین پیش‌دبستانی و شرکتی در دوره وزارت آقای علی‌احمدی در چارچوب ماده 17 قانون مدیریت خدمات کشوری و با 600 ساعت آموزش ضمن خدمت به کار گرفته شده‌اند. لکن آقای حاجی‌بابایی آنان را کنار گذاشته و تعداد دیگری را با امتحان و بدون امتحان و در رشته‌های غیرتخصصی به کارگرفت و سوال و استیضاح نیز تاثیری نداشت و قول‌های آقای حاجی‌بابایی عملیاتی نشد.

وی ادامه داد: امیدوارم آقای ثانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به جایگزینی مستخدمین به جای معلمین خاتمه داده و تکلیف استخدام معلمین شرکتی و پیش‌دبستانی و مربیان بهداشت و حق‌التدریس‌های نهضتی و آموزشی را در سال تحصیلی جاری مشخص کنند.

عضو کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: از وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهاد کشاورزی درخواست دارم ضمن تسریع در پرداخت پول معوقه دو ماهه گندم‌کاران و کشاورزان برای قیمت خرید تضمینی سال آتی برنامه‌ریزی صحیح داشته باشند تا بار دیگر ناگزیر نشویم چند میلیون تن گندم به قیمت بالاتری وارد کنیم.

ثروتی اظهار داشت: متاسفانه ماده 180 برنامه پنجم توسعه مبنی بر توزیع دو درصد اعتبارات عمرانی بین شهرستان‌های کمتر توسعه یافته و کاهش 10 درصد فاصله بین استان‌ها و مناطق در طول سه سال گذشته از سوی دولت دهم اجرا نشده، از دولت یازدهم انتظار داریم به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر قانون‌‌گرایی و خرد جمعی توجه و عنایت ویژه داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها