امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4235
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۷
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه نشست خبری رئیس مجلس شورای اسلامی با رئیس مجلس سوریه که عصر دیروز در سالن مشروطه برگزار شد، با بیان اینکه انفجارات دیروز و امروز سوریه نشان‌دهنده شکست تروریست‌ها و کشورهای حامی آنها در رویارویی نظامی بیش از 2 سال با دولت سوریه است، اظهارداشت: با توجه به موفقیت‌های چند هفته اخیر نیروهای مسلح سوریه و مردمی که در چارچوب دفاع ملی در کنار نیروهای مسلح قرار گرفتند در آزادسازی بسیاری از نقاط مهم این کشور، تروریست‌ها به دلیل احساس نگرانی و شکست به کشتار مردم روی آوردند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انفجارات دو روز گذشته سوریه یک اقدام کاملا کور بوده است، افزود: این اقدام که سبب کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان و افراد بیگناه سوریه شد، نشان‌دهنده کذب ادعای تروریست‌ها و کشورهای حامی آنها در حمایت از مردم سوریه است.

وی افزود: هم آمریکا و هم همپیمانان منطقه‌ای این کشور و هم کسانی که با به دست گرفتن سلاح علیه دولت سوریه اقدام می‌کنند با این انفجارات نشان دادند که دشمن ملت سوریه هستند و ایران این جنایت را به شدت محکوم می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه ادعای استفاده از سلاح شیمیایی توسط مخالفان و معارضان مسلح سوریه از چند هفته پیش مطرح شده بود، ادامه داد: دولت سوریه طی نامه‌ای رسمی با انعکاس این مطلب سازمان ملل از آن درخواست ورود هیئت تحقیق به این کشور را کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ممانعت برخی کشورهای اروپایی حامی معارضان مسلح از ورود هیئت سازمان ملل به کشور سوریه گفت: این کشورها پس از این اقدام در یک عکس‌العمل به دور از واقعیت، این ادعای استفاده از سلاح شیمیایی را به دولت سوریه نسبت دادند در صورتی که اگر این اقدام توسط دولت بشار اسد انجام شده بود، وی طی درخواست و نامه رسمی به سازمان ملل درخواست ورود هیئت تحقیق به سوریه را نمی‌کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها