امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42355
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد آریایی‌نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس که به عنوان طراح طرح تعیین حدود ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد آریایی‌نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس که به عنوان طراح طرح تعیین حدود و اختیارات سرپرست وزارتخانه‌ها در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) سخن می‌گفت با بیان اینکه باید همه برای مسائل عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم، گفت: مطابق اصل 133 و 135 قانون اساسی تعیین حدود و اختیارات برای وزرا تعیین شده است اما متاسفانه حدود و اختیارات سرپرست وزارتخانه‌ها در قوانین ذکر نشده است.

وی با بیان اینکه وقتی وزیری رای اعتماد از مجلس می‌گیرد می‌تواند در حدود اختیارات خود عمل کند، تصریح کرد: سرپرست برای وزارتخانه‌ها برای رفع امور جاری وزارتخانه‌ها انتخاب می‌شود و سرپرست وزارتخانه‌ها در مدت سه ماه خود نباید به کارهای زیربنایی و تغییرات بنیادی و عزل و نصب‌ها دست بزنند.

نماینده مردم ملایر با اشاره به اینکه مباحث مطرح در جامعه ضرورت تعیین حدود اختیارات برای سرپرست وزارتخانه‌ها را افزایش داده است گفت: سرپرست اختیارات وزیر را ندارد و نباید در عمر سه‌ ماهه خود دست به سیاستگذاری بزند.

آریایی‌نژاد با بیان اینکه طبق قانون مجلس نمی‌تواند از سرپرست سوال و یا او را استیضاح کند، گفت: وقتی مجلس برای اعمال نظارت بر سرپرست محدود شده است پس سرپرست نباید همانند وزیر عمل کند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها