امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42361
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرتضی تمدن در آئین تحلیف چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران که با حضور شهردار و فرماندار تهران و فرماندار شهرری و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرتضی تمدن در آئین تحلیف چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران که با حضور شهردار و فرماندار تهران و فرماندار شهرری و جمعی از اعضاء شورای سوم و چهارم برگزار شد اظهار داشت: همزمان با آغاز شوراهای اسلامی در سراسر کشور به منتخبین مردم در شوراها تبریک عرض می‌کنم

وی ادامه داد: امروز غریب به 450 شورای روستا و 42 شورای شهر در استان تهران کار خود را آغاز کرده‌‌اند.

تمدن یادآور شد: مطمئناً این روز برای مردم و شهروندان در سراسر کشور روز مهمی است چرا که از امروز نتیجه حضور باشکوه و به یادماندنی خود را در انتخابات 24 خرداد و پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در کسوت شورای شهر و روستا مشاهده خواهد شد.

استاندار تهران یادآور شد: حماسه سیاسی با تمام قدرت و زیبایی در کشور به نمایش گذاشته شد و حق است که در این حماسه با شکوه خوشحال باشیم و خداوند را شکر کنیم.

تمدن با بیان اینکه این انتخابات اقتدار و عزت مردم را به زیباترین شکل ممکن به نمایش گذاشته است گفت: از محضر مردم که در این حماسه عظیم حضور ارزشمند داشته‌اند صمیمانه سپاسگزارم. شوراهای اسلامی جایگاه بالایی دارند و براساس اصل هفتم قانون اساسی حدود 100 تا 106 تکلیف در چارچوب وظایف شوراها مشخص شده است.

وی افزود: اصل هفتم قانون شوراها وظایف آنها را تصریح کرده است.

استاندار تهران یادآور شد: حدود 8 هزار نفر در استان تهران برای رقابت در شوراها داوطلب شده‌اند و امروز غریب به 2 هزار نفر کار خود را در استان تهران آغاز می‌کند.

تمدن با بیان اینکه هیئت نظارت بر انتخابات شوراها به خوبی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند گفت: کار در تهران بسیار سخت بود ولی حضور باشکوه مردم تلاوت و شیرینی این کار سخت را از بین برد. 6 هزار شعبه اخذ رأی در شورای اسلامی و با اکتساب انتخابات ریاست‌جمهوری 12 شعبه اخذ رأی در استان تهران باید نظارت می‌شد.

تمدن خاطر نشان کرد: در انتخابات گذشته ما کمترین میزان شکایت را پس از انتخابات داشته‌ایم و رضایتمندی مردم نشان داد انتخابات در اوج سلامت برگزار شده است.

تمدن با بیان اینکه بدون حضور و مشارکت مردم اداره امور تهران عملاً امکان‌پذیر نیست گفت: در راستای تدبیر اعضاء شورا و جاهایی که نیاز به حضور مردم است مشارکت‌هایی بهتری انجام می‌شود. بند 17 ماده 71 قانون به محیط شهری و زیست‌محیطی توجه بسیاری شده است که یکی از مسائل مهم شهری، محیط‌زیست است.

تمدن خاطر نشان کرد: در روند بهداشت عمومی و شهری کارهای زیادی باید در شهر تهران صورت بگیرد.

وی به پروژه فاضلاب شهری تهران اشاره کرد و گفت: فاضلاب شهری حدود 60 درصد شهر را پوشش می‌دهد و باید در این زمینه اقدامات بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: امروز توجه به کیفیت زندگی در تهران قطعا تأثیر به‌سزایی دارد و باید به این مسئله توجه جدی شود.

وی گفت: در بحث امنیت اجتماعی شورای شهر مأموریت مستقیمی در این خصوص دارد و یکی از مؤلفه‌های اصلی در کلان شهر تهران است.

وی گفت: کارها و اقدامات شورای سوم قابل تقدیر است ولی همیشه در امور کارها اختلاف نظر‌ و سلیقه وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها