امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42366
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 40
حسین یحیایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: هم‌ا‌کنون در رابطه با ارائه تسهیلات به روزنامه‌‌های دولتی و شبه دولتی و همچنین ...

حسین یحیایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: هم‌ا‌کنون در رابطه با ارائه تسهیلات به روزنامه‌‌های دولتی و شبه دولتی و همچنین روزنامه‌های خصوصی نابرابری وجود دارد.

مدیرمسئول روزنامه تفاهم افزود: در حال حاضر عمده معضل روزنامه‌ها و مطبوعات بخش خصوصی به مشکلات اقتصادی از جمله تهیه کاغذ، اعطای دستمزد به کارمندان، چاپ و توزیع خلاصه می‌شود.

وی همچنین در ادامه با اشاره به محدودیت‌های موجود در حوزه چاپ آگهی‌های تبلیغاتی در حوزه مطبوعات خصوصی، بیان داشت: میزان چاپ آگهی در روزنامه‌های دولتی و خصوصی قابل قیاس نیست.

وی ادامه داد: البته این نابرابری‌ها از حوزه روزنامه‌ و مطبوعات فراتر رفته و به سایت‌ها و پایگاه‌های خبری نیز رسیده است.

یحیایی بیان داشت: در چنین شرایطی روزنامه‌هایی که به هیچ ارگان و حزبی متصل نیستند به سختی دوام می‌آورند.

مدیرمسئول روزنامه تفاهم با تأکید بر اینکه باید تفاوتی میان روزنامه‌های که از یارانه و بودجه‌های عمومی استفاده می‌کنند با روزنامه‌های بخش خصوصی در ارائه تسهیلات باشد، افزود: انتظار فعالان بخش خصوصی در عرصه مطبوعات و رسانه از دولت یازدهم، وزیر ارشاد و به خصوص معاونت مطبوعاتی در دولت یازدهم این است که در ارائه تسهیلاتی از قبیل یارانه و آگهی تعادل را برقرار کنند.

این فعال عرصه رسانه پرداخت یارانه به روزنامه‌های خصوصی را قطره‌چکانی عنوان کرد و بیان داشت:‌ اعطای تسهیلات به روزنامه‌های دولتی و خصوصی قابل قیاس نیست.

یحیایی بیان داشت: البته معضل چاپ آگهی‌های تبلیغاتی در زمان معاونت مطبوعاتی در دولت دهم نسبت به گذشته بهبود قابل ملاحظه یافته است به طوری تعرفه آگهی‌های تبلیغاتی افزایش قابل ملاحظه‌ای یافت.

مدیرمسئول روزنامه تفاهم خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم در دولت جدید با نگرش کارشناسی به مطبوعات نابرابری‌ها در این حوزه از میان برداشته شود و روزنامه‌های بخش خصوصی جان تازه‌ای بگیرند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها