امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42387
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حسین لولاچیان، دبیر این همایش درباره دلایل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حسین لولاچیان، دبیر این همایش درباره دلایل برگزاری این هم اندیشی گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه تمدن‌سازی نوین اسلامی که بحث سبک زندگی اسلامی را مطرح کردند.

همایش«میزبانی در سبک زندگی اسلامی» با هدف دستیابی به راهکارهای مناسب در خصوص میزبانی و اهمیت آن که در دین مبین اسلام هم بارها به آن تأکید شده است با حضور بیش از 40 نفر از نخبگان و کارشناسان این حوزه در شهر مقدس قم برگزار می شود.

وی افزود: کارشناسان و سخنرانان این همایش درباره اهمیت و جایگاه میزبانی اعم از فردی و سازمانی در اسلام با استناد به منابع دینی و نسبت بین سبک زندگی اسلامی و الگوی اسلامی میزبانی و همچنین روش مطلوب برای دستیابی به منظومه یا نظام فکری اسلامی در موضوع میزبانی مباحثی را مطرح و درباره آن به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

دبیر این همایش میزبانی در سبک زندگی اسلامی خاطر نشان کرد: در حوزه میزبانی سئوال‌های متعددی همواره مطرح است. از جمله این که آیا برای تحقق عملی الگوی اسلامی میزبانی امکان اصلاح نظام هتلداری متعارف وجود دارد یا باید به سمت تحول ماهوی در نظام کنونی حرکت کرد؟ یا مهمانسرای مبتنی بر سبک زندگی اسلامی چه میزان می‌تواند در گسترش گردشگری در کشورهای اسلامی مؤثر باشد؟ در پاسخ به این سئوال‌ها و همچنین سئوال های مشابه، کارشناسان به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت که نتایج این مباحث در اختیار فعالان این حوزه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی این همایش، ارزیابی تجارب سایر کشورهای اسلامی در طراحی و اجرای مدل‌های متفاوت میزبانی بر اساس فرهنگ اسلامی است که کارشناسان در این خصوص به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

به گفته لولاچیان، در بخش نخست همایش، حجت‌الاسلام غلامی به طرح و تشریح موضوع خواهند پرداخت و در بخش دوم کارشناسان حاضر در نشست به بیان دیدگاه‌های خود می پردازند و ادامه نشست به جمع بندی مباحث مطرح شده اختصاص خواهد یافت.

به گزارش فارس، همایش«میزبانی در سبک زندگی اسلامی» با همکاری مشترک بنیاد ارشاد و رفاه امام صادق(ع) و مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی صدرا، صبح 14 شهریور در قم برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها