امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42388
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 174
سید جواد سادات فاطمی مدیر کل کتابخانه عمومی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره ...

سید جواد سادات فاطمی مدیر کل کتابخانه عمومی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی اظهار داشت: از بدو حضور بنده در کتابخانه‌های عمومی کارهای جاری طبق روال سابق انجام شد اما در ادامه کارها فاز سوم افتتاح ایستگاه مطالعه در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در فاز اول 16 ایستگاه، فاز دوم 22 ایستگاه و در فاز سوم 25 ایستگاه را دنبال می‌کنیم که بزودی این ایستگاه‌ها افتتاح خواهند شد.

فاطمی در پاسخ به اینکه فاز سوم چه زمان افتتاح می‌شود، ابراز داشت: کارها آغاز شده و کتاب‌های این دسته از ایستگاهها هم تامین شده است، مکان یابی آن با سازمان‌های مربوطه در حال انجام بوده و تا ظرف یک‌ماه آینده این ایستگاه‌ها کار خود را آغاز می‌کنند؛ در مجموع 60 ایستگاه در سطح استان تهران فعال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با افزایش تعداد ایستگاه‌های مطالعه، چاپ و ارسال سری جدید کتاب‌های مورد استفاده در این ایستگاه‌ها برای این طرح ملی وارد سومین مرحله خود می‌شود، تصریح کرد: هر ایستگاه دارای 15 موضوع است و کتاب‌ها به‌صورت ماهانه شارژ می‌شوند. این آثار در موضوعاتی چون داستان، سه کتاب برای کودکان، دو کتاب نوجوانان، زنان، تاریخ، علوم و فنون و ادبیات به‌ معنای شعر و آثاری با موضوعات دفاع‌ مقدس هستند. افراد مختلف می‌توانند با مراجعه به این ایستگاه‌ها کتاب‌ها را بردارند و برای مطالعه به منزل ببرند. اگر تمایل داشتند، طبق شماره حساب درج‌شده در کتاب 2000 تومان بابت آن پرداخت می‌کنند و اگر تمایل نداشته باشند، می‌توانند کتاب را به نخستین ایستگاه یا یکی از کتابخانه‌های عمومی تحویل دهند.

مدیر کل کتابخانه عمومی استان تهران در پاسخ به اینکه اسفندیار مبتکر سرابی از آماده افتتاح بودن چند کتابخانه در شهرستان‌های استان تهران خبرداده بود، این کار به کجا انجامید، توضیح داد: این کتابخانه‌ها عملا مشغول به فعالیت هستند، اما افتتاح رسمی به جهاتی برگزار نشد چرا که برخی اسناد این کتابخانه‌ها مشکلاتی دارند که در حال رفع آنها هستیم.

سادات فاطمی در ادامه با تاکید بر اینکه با هماهنگی ستاد نهاد کتابخانه‌ها این مشکلات بزودی برطرف خواهد شد، تصریح کرد: پس از مرتفع شدن مشکلات حاضر، کتابخانه‌ها مذکور افتتاح رسمی می‌شوند.

به گزارش فارس، ابتدای تیرماه امسال اسفندیار مبتکر سرابی مدیر کلی کتابخانه عمومی استان تهران را به سیدجواد سادات فاطمی، سپرد و از آن پس سادات فاطمی رسما به عنوان مدیر کل کتابخانه عمومی استان تهران معرفی شد.

انتهای پیام/و‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها