امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42396
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 121
یک مقام آگاه در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در حال حاضر شرکت دخانیات برخی محصولات خود را ...

یک مقام آگاه در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در حال حاضر شرکت دخانیات برخی محصولات خود را با قیمتی بالاتر از قیمت نوع وارداتی و قاچاق سیگار در کشور عرضه می‌کند که این مسئله باعث رونق خرید و فروش محصولات قاچاق و یا وارداتی به کشور شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وارد‌کنندگان برای دریافت هولوگرام با مشکل روبرو هستند، گفت: تأخیر در صدور هولوگرام‌ باعث تأخیر در واردات سیگار شده و این موضوع نیز قاچاق سیگار را تقویت کرده است.

خاتمی تأکید کرد: در حال حاضر میانگین قیمت سیگارهای قاچاق در بازار 8 هزار تومان است در حالی که میانگین قیمت محصولات شرکت دخانیات به 13 هزار تومان می‌رسد و بالا بودن قیمت محصولات دخانی داخلی باعث رونق فروش محصولات قاچاق شده است.

به گفته وی عمده‌فروشان در عرضه محصولات شرکت دخانیات 20 درصد ضرر می‌کنند و در چنین شرایطی میانگین قیمت محصولات شرکت دخانیات بیش از 60 درصد بالاتر از قیمت محصولات قاچاق است.

این مقام آگاه با اشاره به قیمت برخی محصولات شرکت دخانیات در بازار، گفت: در حال حاضر یک باکس (بسته ۱۰ پاکتی) سیگار بهمن لایت تولید شرکت دخانیات با قیمت 12 هزار و 400 تومان به فعالان بازار عرضه می‌شود، در حالی که بازار کشش خرید این سیگار را با قیمت بالا ندارد و عمده‌فروشان این سیگار را با ضرر و با قیمت 11 هزار و 800 تومان عرضه می‌کنند.

وی ادامه داد: هر باکس سیگار بهمن هارد تولید شرکت دخانیات نیز با قیمت 12 هزار و 200 تومان به عمده‌فروشان عرضه می‌شود، ولی با قیمت 11 هزار و 800 تومان در بازار عرضه می شود.

وی در مورد قیمت سیگار بهمن سافت نیز گفت: قیمت این سیگار تولید شده در شرکت دخانیات 11 هزار و 100 تومان است، ولی فروشندگان مجبورند آن را با قیمت 10 هزار و 300 تومان در بازار عرضه کنند.

وی تصریح کرد: سیگار بهمن بلند تولید شرکت دخانیات نیز با قیمت 13 هزار تومان به فروشندگان عرضه می‌شود در حالی که این سیگار با قیمت 11 هزار و 100 تومان در بازار عرضه می‌شود.

به گفته این مقام آگاه، سیگار کاسپین تولید شرکت دخانیات با قیمت 8 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود که قیمت آن در بازار 8 هزار و 200 تومان است.

این مقام آگاه در مورد قیمت سیگار فروردین نیز گفت: قیمت هر باکس سیگار فروردین تولید شرکت دخانیات 6 هزار و 100 تومان است ولی این سیگار با قیمت 5 هزار و 200 تومان در بازار به فروش می‌رسد.

وی ادامه داد: بالا بودن قیمت محصولات شرکت دخانیات باعث رونق خرید و فروش سیگار قاچاق در بازار شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها