امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4241
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۷
تعداد بازدید: 237
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی صبح امروز در همایش بزرگداشت روز ملی خلیج فارس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی صبح امروز در همایش بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در بوشهر با گرامیداشت این روز تاکید کرد: تبدیل شدن ایران اسلامی به قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در منطقه خلیج فارس، جهان اسلام و دنیا حاکی از قدرت انقلاب اسلامی ایران است که با صدور انقلاب، پیام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق شده است.

وی موقعیت ژئوپلویتیک و جغرافیای سیاسی خلیج فارس را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این آبراه در موقعیتی قرار دارد که هر قدرتی بر این آبراه تسلط داشته باشد، می‌تواند بر دنیا مسلط شود، گفت: هر تحولی در خلیج فارس ایجاد شود، به‌طور مستقیم در اروپا، اسیا و آمریکا تحول ایجاد می‌کند و این نشان از جایگاه ژئوپلویتیک و جغرافیای سیاسی خلیج فارس است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه این منطقه بیشترین ذخائر انرژی جهان را داراست، افزود: 80 درصد انرژی جهان به نفت وابسته بوده و بیش از 62 درصد منابع نفت و ذخائر انرژی دنیا به منطقه خلیج فارس وابسته است.

میرتاج الدینی مصرف روزانه نفت در دنیا را 70 تا 80 میلیون بشکه ذکر کرد و گفت: با مصرفی که در پیش است، پیش بینی می‌شود تا سال 2020 مصرف روزانه به 115 میلیون بشکه برسد و این در حالی است که 25 درصد نفت جهان را آمریکا مصرف می‌کند که  2.5 میلیون بشکه آن از خلیج فارس تامین می‌شود.

وی عربستان، ایران، کویت و عراق را از عمده صادرکنندگان نفت در خلیج فارس اعلام کرد و افزود: خلیج فارس سال‌ها تحت سلطه پرتغال و اسپانیا بود و امروز در حاشیه خلیج فارس شیری به نام ایران بزرگ آرمیده است که امنیت خلیج فارس را حفظ کرده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس، جهان اسلام و حتی دنیا بر هیچ کس پوشیده نیست، تاکید کرد: امروز آرامش و امنیتی که بر خلیج فارس حاکم است، از اقتدار ایران اسلامی بوده و به هیچ قدرت و کشوری اجازه تعدی به این آبراه ژئوپلیتیکی نخواهد داد.
انتهای پیام/66006/ب40
برچسب ها:
آخرین اخبار