امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42421
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 100
به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خسروی نماینده سمنان که به عنوان موافق دوفوریت طرح تعیین حدود و اختیارات ...

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خسروی نماینده سمنان که به عنوان موافق دوفوریت طرح تعیین حدود و اختیارات سرپرست وزارتخانه‌ها در صحن علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس سخن می‌گفت، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرهنگ را ستون فقرات یک ملت و روح و کالبد جامعه اسلامی توصیف کردند.

وی افزود: بنده از کلیت دولت تدبیر و امید دفاع کردم و به شعار اعتدال و عقلانیت که آقای روحانی آن را مطرح کرد، اعتقاد دارم اما انتظار من این است که این دولت از فرصت لازم برای افزایش معنویت استفاده کند.

وی با بیان اینکه حضرت امیر(ع) می‌فرمایند اگر خداوند به انسان خیر کند اعتدال را به او الهام و او را از افراط و تفریط دور می‌کند، افزود: اگر قرار بود سرپرست وزارتخانه‌ای اختیارات وزیر را داشته باشد مجلس به وزیر پیشنهادی رای اعتماد می‌داد.

خسروی متذکر شد: اکنون که مجلس به یک وزیر رای اعتماد نداده است، سرپرست آن وزارتخانه نیز حق عزل‌ونصب و تغییرات بنیادی را ندارد.

نماینده مردم سمنان وزارت علوم را وزارتخانه‌ای در مسیر توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دانست و با اشاره به بازگشایی قریب‌الوقوع دانشگاه‌ها گفت: ‌وزارت علوم جایی نیست که برخی به دنبال اعمال سیاسی‌کاری باشد چرا که این رفتار بر خلاف توصیه‌های مقام معظم رهبری است.

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی نماینده مردم فلاورجان نیز در موافقت با دوفوریت طرح تعیین حدود و اختیارات سرپرست وزارتخانه‌ها گفت: همانگونه که طراحان محترم اشاره کردند، حدود و اختیارات سرپرست محدود و باید در امور جاری باشد.

وی افزود: سرپرست موظف است که اگر قرار است هزینه‌ای پرداخت شود، پرداخت کند و اگر مشکلی در امور جاری وجود دارد آن را برطرف کند اما عزل‌ونصب‌ها به سیاست‌های کلی وزارتخانه برمی‌گردد.

موسوی با بیان اینکه وزرا بعد از رای اعتماد از مجلس می‌توانند عزل‌ونصب‌ها را انجام و سیاست‌گذاری کنند، تصریح کرد: سرپرست در مدت کوتاهی که فرصت دارد نمی‌تواند افرادی را منصوب کند که وزیر بعدی مجبور باشد از آن افراد استفاده کند.

نماینده مردم فلاورجان درباره دوفوریت این طرح نیز گفت: با توجه به اینکه سرپرست وزارتخانه‌ها سه ماه بیشتر فرصت ندارند، باید این طرح را به صورت دوفوریت بررسی کنیم تا برای حل مشکل کمک کند.

وی افزود: آقای روحانی بعد از پیروزی درانتخابات درباره عزل‌ونصب‌ها گفتند که با کلید آمده‌ام، نه با داس اما متاسفانه عزل‌ونصب‌هایی که توسط سرپرست وزارتخانه‌ها انجام می‌شود، نه‌تنها جایگاه و وجاهت قانونی ندارد بلکه با شعار رئیس‌ جمهور نیز همخوانی ندارد.

نماینده مردم فلاورجان با بیان اینکه وزیر می‌تواند در تمام امور وزارتخانه دخل و تصرف کند، گفت: سرپرست وزارتخانه باید حدود و اختیاراتش معین باشد چرا که نمی‌توان پذیرفت که سرپرست در مدت کوتاه فعالیتش دست به تغییرات و عزل‌ونصب‌های زیاد بزند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها