امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42429
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 173
به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین نقوی نماینده ورامین که در مخالفت با دوفوریت طرح تعیین حدود و اختیارات ...

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین نقوی نماینده ورامین که در مخالفت با دوفوریت طرح تعیین حدود و اختیارات سرپرست وزارتخانه‌ها در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس سخن می‌گفت، اظهار داشت: طبق اصل 135 قانون اساسی سرپرست زمانی انتخاب می‌شود که وزیر رای اعتماد نگرفته باشد و لذا سرپرست وزارتخانه حق دارد همانند وزیر عمل کند.

وی با بیان اینکه نباید به تناسب افراد قانون نوشته شود، افزود: اگر یک سرپرستی در یک وزارتخانه‌ای اشتباه کرد، نباید برای مقابله با آن اشتباه قانون وضع کنیم چرا که قانون برای اداره جامعه است نه مقابله با مشکلات افراد.
نقوی تصریح کرد: اگر بگوییم سرپرست وزارتخانه‌ها حق عوض کردن مدیران و ابلاغ بخشنامه و آیین نامه را ندارند، پس وزیر چه حقی خواهد داشت و چه کاری باید انجام دهد.

نماینده مردم ورامین با بیان اینکه مخالفتش با دوفوریت طرح تعیین حدود و اختیارات سرپرست وزارتخانه‌ها به‌معنای تأیید عملکرد سرپرست وزارتخانه خاصی نیست، گفت: تعیین حدود اختیارات برای سرپرست وزارتخانه‌ها نیاز به قانون جامع دارد نه اینکه ما با ذکر دو نکته بخواهیم برای سرپرست وزارتخانه حدود و اختیار تعیین کنیم؛ لذا این طرح، طرح مناسبی نیست.

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان نیز در مخالفت با دوفوریت طرح تعیین حدود و اختیارات برای سرپرست وزارتخانه‌ها، ضمن تقدیر از طراحان این طرح که آنها را افراد موثر و با ارزش مجلس نامید که دغدغه‌های درستی دارند، در عین حال گفت: باید بگویم ما در این طرح، تقنین را با نظارت اشتباه گرفته‌ایم.
وی با بیان اینکه رویکرد افکار عمومی خواستار تعامل دو قوه مجریه و مقننه است، گفت: گر چه تذکر، سؤال، استیضاح و تحقیق و تفحص به عنوان ابزارهای نظارتی مجلس مطرح است اما ما نباید به جای استفاده از ابزارهای نظارتی، قانون وضع کنیم.

ندیمی با بیان اینکه از معاونین رئیس جمهور و سرپرست وزارتخانه‌ها نیز می‌توان سؤال و با آنها درباره مشکلات گفت‌وگو کرد، افزود: همه فرهنگ، مسائل آموزشی نیست؛ گر چه مسائل آموزشی مهم هستند و ما باید در بحث فرهنگ دقت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در طرح تعیین حدود و اختیارات سرپرست وزارتخانه‌ها، تقنین جای وزارت را گرفته است، اظهار داشت: ما می‌توانیم در سه ماهی که سرپرست فرصت دارد نظارت کرده و رفتار سرپرست‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.
نماینده مردم لاهیجان با بیان اینکه سه وزارتخانه مهم و موثر کشور با سرپرست اداره می‌شود، گفت: نمی‌توان به بهانه‌ای که وزارتخانه‌ای وزیر ندارد، مانع اجرای آیین‌نامه و بخش‌نامه‌هایی شد که بعضی از آنها مصوب دولت قبلی است چرا که اگر اینطور باشد، تغییر دولت چه معنایی دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها