امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42431
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان طراح طرح استفساریه بند 3 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری، اظهار داشت: در این قانون مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور شامل حال کارمندان اورژانس‌های کشور شده است ولی برای پزشکان اورژانس در نظر گرفته نشده است لذا جمعی از نمایندگان مجلس این طرح را ارائه دادند تا افزایش حقوق و مزایا و همچنین در نظر گرفتن مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور برای پزشکان اورژانس نیز لحاظ شود.

در ادامه این جلسه مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس نیز در سخنانی به عنوان مخالف دو فوریت طرح مذکور، اظهار داشت: معنای دو فوریت این است که اگر ما امروز درباره یک موضوعی تصمیم‌گیری نکنیم، خسارتی متوجه کشور می‌شود، سوال بنده این است که واقعا ظرف 48 ساعت آینده اگر حقوق پزشکان اورژانس را اضافه نکنیم، چه خسارت سنگینی متوجه کشور خواهد شد؟!

وی افزود: بنده می‌خواهم نمایندگان مجلس یک تاملی در این زمینه داشته باشند و سپس رای دهند، اگر هم اکنون حقوق پزشکان اورژانس ها را افزایش دهیم، پس پزشکان عمومی چه می‌شوند؟ نگاه ما نباید فقط پزشکان اورژانس باشد، بلکه بایستی سایر پزشکان را هم در نظر بگیریم، لذا خواهشم این است که به معنای فوریت در آئین‌نامه داخلی مجلس توجه کنید.

در ادامه این جلسه حمید‌رضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس نیز در سخنانی به عنوان موافق دو فوریت طرح مذکور، گفت: بخش اورژانس در کشور بخش مهمی است و ماهیت اورژانس فوریت است، ممکن است حادثه یکبار اتفاق بیفتد اما اهمیت آن به قدری زیاد باشد که اگر مورد توجه قرار نگیرد، ممکن است خسارات سنگینی به کشور وارد کند، افرادی که در اورژانس‌های کشور فعالیت می‌کنند، کارشان بسیار سنگین و زیان‌آور است.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس نیز در سخنانی به عنوان دومین موافق دو فوریت طرح استفساریه قانون مدیریت خدمات کشوری درباره افزایش حقوق و مزایای پزشکان اورژانس گفت: پزشکان اورژانس کار بسیار مشکلی دارند، زمانی که تصادف یا سوانح مختلف به وقوع می‌پیوندد ابتدا باید پزشکان اورژانس به این مسائل رسیدگی کنند.

وی افزود: ممکن است برخی از افراد که شاید پاسخگو هم نباشند، به دلیل برخی موضوعات از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور استفاده کنند اما پزشکان اورژانس اینگونه نیستند، لذا باید در این افراد انگیزه ایجاد کنیم چون آنان هم پاسخگو هستند و هم کارشان زیاد است.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس بر همین اساس یادآور شد: اگر در این افراد انگیزه ایجاد کنیم، قطعا بخشی از مشکلات شهرستان‌ها حل می‌شود، تصویب نهایی این طرح موجب توزیع عادلانه امکانات در سراسر کشور و همچنین رعایت عدالت می‌شود، لذا از نمایندگان مجلس می‌خواهم که با فوریت این طرح موافقت کنند.

به گزارش فارس، پس از اتمام سخنرانی موافقان و مخالفان دو فوریت طرح مذکور، وکلای ملت با 97 رای موافق، 35 رای مخالف و 20 رای ممتنع از 213 نماینده حاضر در جلسه، با دو فوریت این طرح مخالفت کردند و با 81 رای موافق، 27 رای مخالف و 9 رای ممتنع از 214 نماینده حاضر در جلسه، یک فوریت آن را نیز به تصویب نرساندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها