امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42443
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در سومین روز کاری خود بعد از انجام ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در سومین روز کاری خود بعد از انجام مراسم معارفه به ساختمان سازمان تعزیرات حکومتی در خیابان 12 فروردین آمد تا ضمن بازدید از روند کاری سازمان تعزیرات، از نزدیک در جریان امور این سازمان قرار گیرد.

پور محمدی در جلسه‌ای که معاونان و رئیس سازمان تعزیرات داشت، ضمن ابراز خوشحالی از اینکه در میان کسانی قرار دارد که نقش اصلی سالم سازی فضای کسب و کار را بر عهده‌دارند، گفت: جایگاه سازمان تعزیرات از این منظر بسیار بالا است چرا که نظر دکتر روحانی نیز سالم سازی فضای کسب و کار است و این رسالت بزرگی است که دولت در نظر گرفته و بخش اصلی آن برعهده سازمان تعزیرات قرار گرفته است.

وزیر دادگستری با اعلام اینکه عده‌ای قصد سنگ‌اندازی بر مقابل دولت برای سالم سازی فضای کسب و کار را دارند، گفت: سازمان تعزیرات وظیفه برداشتن این موانع را دارد و از این نظر در خط مقدم قرار می‌گیرد.

رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه پیش از قبول سمت وزارت دادگستری، اطلاعات زیادی در مورد عملکرد سازمان تعزیرات نداشته است، گفت: اطلاعی که من داشتم به صورت کلی بود اما در ظرف همین 10-20 روز کاری اطلاعاتی را کسب کردم که نشان می‌دهد روند تحول در زمان تعزیرات مثبت بوده است.

وی ادامه داد: ما برای سالم‌سازی محیط کسب و کار نیاز به برنامه داریم و بدون برنامه نمی‌توان سالم‌سازی فضای کسب و کار را اجرا کرد. خوشحالم که سالزمان تعیرات برنامه تدوین شده را دارد و کار خود را براساس آن پیش می‌برد.

وزیر دادگستری افزود: گزارش‌های دوستان ما در سازمان تعزیرات نشان می‌دهد که این سازمان اکنون به قوام و بلوغ رسیده و من هم تاکید می‌کنم که سازمان تعزیرات باید نشان دهد که قانون‌مند و قانون مدار است و همیشه آماده است تا به هر دستگاهی که لازم شد گزارش دهد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه معاونان سازمان تعزیرات گزارشی در مورد راه‌اندازی شورای دستگاه نظارتی در سازمان تعزیرات ارائه کردند، گفت: تاکید می‌کنم که این شورا باید تقویت شود چرا که یک مرجع اصلی درون سازمانی است.

وی با اشاره به اینکه تمام سرمایه سازمان تعزیرات و قدرت آن به چهارصد شعبه این سازمان محدود می‌شود، گفت: در واقع این چهارصد شعبه خط مقدم ما محسوب می‌شود چرا که مردم با آنها سروکار دارند و نگرش مردم نسبت به عملکرد سازمان تعزیرات با توجه به رضایت آنها از عملکرد این چهارصد شعبه شکل می‌گیرد، عدم رضایت مردم از صنوف باید علت‌یابی شود.

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه برخی از تخلفات تعزیراتی لازم نیست که به قوه قضائیه ارسال شود، گفت: اینها تنها یکسری تخلفات هستند مانند تخلفات رانندگی و ما نباید برای هر تخلف جزئی پرونده‌ای در قوه قضائیه تشکیل دهیم، این کار ما را در جرم‌زدایی کمک می‌کند.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه سازمان تعزیرات باید بر عملکرد نیروهای خود نظارت دقیقی داشته باشد، خاطرنشان کرد: شما وظیفه دارید که با گزارش‌های ابتدایی و اندک اطلاعات خود فرد متخلف را تعلیق کنید و سپس به اتهام وی رسیدگی کنید چرا که ما نباید بگذاریم زمان در این میان به هدر رود.

وزیر دادگستری ادامه داد: ما اگر می‌خواهیم در مبارزه با فساد موفق شویم، باید ابتدا سالم‌سازی محیط کسب و کار را به خوبی انجام دهیم.

وی یادآور شد: این هنر نیست که بگوییم سالی 70 یا 80 هزار پرونده داریم که دارد به یک میلیون پرونده می‌رسد بلکه باید ناراحت باشیم که چرا جامعه ما تبدیل به جامعه‌ای شده که تخلف در آن زیاد رخ می‌دهد.

پورمحمدی خطاب به معاونان سازمان تعزیرات، گفت: برای کاهش پرونده‌ها و ایجاد محیط سالم اقتصادی باید برنامه‌ریزی‌ کنیم.

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، در ابتدای این بازدید علی مژئهی پور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گزارشی از عملکرد این سازمان در مقاطع گذشته را به وزیر جدید دادگستری ارائه کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها