امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42448
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دادگاه اسلام‌آباد با تشکیل یک پرونده جدید علیه پرویز مشرف رئیس‌جمهور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دادگاه اسلام‌آباد با تشکیل یک پرونده جدید علیه پرویز مشرف رئیس‌جمهور سابق پاکستان وی را به دست داشتن در قتل «غازی عبد‌الرشید» روحانی «مسجد لعل» و مادرش متهم کرد.

بنابراین، پلیس پاکستان به دستور دادگاه بار دیگر با تشکیل پرونده جنایی علیه مشرف موضوع کشتن روحانی مسجد لعل در سال 2007 را پیگیری می‌کند.

این پرونده به درخواست «هارون رشید» فرزند غازی عبدالرشید و به دستور دیوانعالی پاکستان به جریان افتاده است.

پرویز مشرف پیش از این به اتهام نقش داشتن در طراحی و ترور بی نظیر بوتو نخست وزیر پیشین پاکستان در سال 2007 و نیز قتل «اکبر بوگتی» رهبر بلوچ‌های این کشور در سال 2006 به دادگاه فراخوانده شده بود.

وی همچنین متهم است که در زمان حکومتش، شماری از قضات دیوانعالی این کشور را از کار برکنار کرده است که «افتخار محمد چودری» رئیس دیوانعالی پاکستان نیز جزو این قضات بوده است.

بدین ترتیب، این چهارمین پرونده‌ای است که علیه مشرف تشکیل می‌شود.

اگرچه تاکنون پرونده‌های متعددی برضد مشرف تشکیل شده است اما هنوز هیچ اقدام عملی بر ضد حاکم نظامی سابق پاکستان انجام نشده است.

مشرف از ماه آوریل تاکنون در ویلایی در حومه اسلام‌آباد در بازداشت خانگی به‌سر می‌برد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها