امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42460
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 77
«علامه امین شهیدی» از رهبران ارشد حزب «وحدت مسلمین پاکستان» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد درباره ...

«علامه امین شهیدی» از رهبران ارشد حزب «وحدت مسلمین پاکستان» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد درباره تهدیدات واشنگتن برای حمله نظامی به سوریه و موضع‌گیری ضعیف برخی کشورهای اسلامی گفت: علت ضعف کشورهای اسلامی رهبران برخی از این کشورها هستند که پیرو سیاست‌های آمریکا هستند.

وی افزود: رفتار ناشایست عربستان و قطر از چشم کسی پوشیده نیست.

شهیدی معتقد است که حمله به سوریه راهکاری برای کاهش فشار به رژیم اسرائیل است تا هیچ کشوری نتواند در برابر تل‌آویو ایستادگی کند.

به گفته علامه شهیدی، اگرچه نظر مردم کشورهای اسلامی با رهبران این کشورها متفاوت است اما متأسفانه حاکمان ارزشی برای نظر مردم قائل نیستند.

وی گفت: آمریکا حق ندارد با خونریزی در سوریه صلح جهانی را به خطر بیندازد.

امین شهیدی تأکید کرد: اگر امروز سوریه متهم به استفاده از سلاح شیمیایی می‌شود فردا ممکن است آمریکا به بهانه داشتن سلاح هسته‌ای به پاکستان لشکر‌کشی کند پس بهتر است پاکستان قاطعانه از سوریه حمایت کند.

«مظهر عباس» کارشناس پاکستانی نیز در گفت‌وگو با فارس بیان کرد: آمریکا مانند حمله به عراق از پشتوانه جهانی برخوردار نیست.

وی افزود: اوضاع عراق برای همه مشخص است این کشور دارای سلاح شیمیایی نبود و برای هیچ و پوچ به نابودی کشانده شد.

به گفته این کارشناس پاکستانی، حتی متحدان آمریکا مانند انگلیس و فرانسه نیز با حمله نظامی به سوریه مخالفند و این کشور نمی‌تواند به تنهایی و بدون هیچ پشتوانه‌ای جنگ علیه سوریه را آغاز کند.

وی عنوان کرد: متأسفانه از یک طرف، برخی کشورهای عربی از اقدام علیه سوریه حمایت می‌کنند که این موضوع برای کشورهای اسلامی بسیار دردناک است و از طرف دیگر، برخی حامیان غربی آمریکا تصور می‌کنند بعد از جنگ افغانستان و عراق عملیات‌های نظامی باید گسترش پیدا کند تا بهتر بتوان از موقعیت موجود سوءاستفاده کرد.

مظهر عباس معتقد است که پاکستان باید با حمله به سوریه مخالفت کند و نقش مثبتی در حل بحران این کشور ایفا نماید.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها