امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4247
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۷
تعداد بازدید: 129
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی و یحیی آل اسحاق نامزد این حزب در انتخابات ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی و یحیی آل اسحاق نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری با آیت‌الله سید علی اصغر دستغیب دیدار و گفت‌وگو کردند.

آیت‌الله دستغیب در این دیدار ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) اظهارداشت:حزب موتلفه اسلامی بحمدالله نقش تشکل اسلامی را در تمام مدت فعالیت خود داشته است و از منظر مبانی دینی و ارزش‌های اسلامی نقصانی ندارد و از ابتدای فعالیت خود  و جریان مبارزات شاخصه های ثابت و شفافی را داشته که پایبندی علمی به موازین شرعی و پیشینه جهاد در راه خدا از این شاخصه‌ها است.
وی افزود: حزب موتلفه اسلامی محوریت حرکت را در نظرات مرجعیت و رهبری دینی داشته و دارند و از این جهت به عنوان اسوه در تشکل‌ها هستند بنده شخصا نسبت به حزب موتلفه اسلامی ایمان دارم در نظام جمهوری اسلامی از تحزب منفک نیستیم و حزب موتلفه اسلامی با شیوه اسلامی تحزب انطباق دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شرایط کشور افزود: دشمن طراحی‌هایی برای انتخابات دارد که ظهور پیدا می‌کند؛ با لطف خدا جریان فتنه مختومه شد اما در عین حال نمی‌توان برخی بقایای آنها را نادیده گرفت.
وی ادامه داد: وحدت نیروهای اصولگرا و ارزشی ضرورت دارد و متاسفانه از این جهت احساس خطر می‌کنیم و مساله مشترک بین خواص و عامه مردم ضرورت وحدت برای مکعرفی یک نامزد است .
آیت‌الله دستغیب تاکید کرد: شکسته شدن آراء نتیجه تعدد است؛ اینکه برخی‌ها می‌گویند وحدت را رها کنیم این حرف بسیار غلطی است و اگر انسان دوراندیشی نداشته باشد ضرر می‌کند.
وی افزود: معتقدم جامعتین و یا اعم از آن هر چه سریع‌تر با تشکیل جلسات، نامزدها را ملزم کنند که نامزدها برای اهمیت اهم به نتیجه واحد برسند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: اصولگرایان تنها با یک نفر باید در انتخابات حضور پیدا کنند و بقیه با آن یک نفر کار کنند؛ هر کس اصلح است باید سراغ او رفت و بقیه در تیم او کار کنند؛ هرچه زودتر باید وحدت شکل بگیرد. جای گله دارد از برخی اصولگرایان که نامزد معرفی کرده‌اند و حرف از وحدت نمی‌زنند.
وی ادامه داد: جدای از اصلاح‌طلبان درون نظام که ارزش‌ها و آرمان‌ها را قبول دارند مابقی با سران فتنه به نوعی افکارشان سازگار است و گروه انحرافی نیز در صحنه حضور دارد و ما وظیفه داریم در راستای وحدت حرکت کنیم.
آیت‌الله دستغیب تصریح کرد: نه تنها شرع بلکه عقل سلیم نیز حکم می‌کند به سمت وحدت حرکت کرد.
محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی نیز در این دیدار گفت: یکی از افتخارات ما در موتلفه اسلامی عجین بودن و پشت سر روحانیت و مرجعیت و ولایت بودن است؛ در دوره‌های سخت پایبندی به روحانیت و مرجعیت را ثابت کرده‌ایم.
وی با اشاره به شرایط روز افزود: دشمن برای انتخابات آینده برنامه‌ریزی کرده است و نباید نسبت به نقشه دشمنان غفلت کرد؛ همه پشت سر رهبری باید حواسشان جمع باشد که با توطئه‌های دشمن مقابله کنند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اصلاح‌طلب داخل نظام را با فتنه‌گران دارای مرزبندی دانست و تصریح کرد: اصلاح‌طلبان، جریان انحرافی، اصولگرایان و مستقلین در صحنه انتخابات حضور دارند و اصلاح‌طلبان و جریان انحرافی به شکل جدی فعالیت می‌کنند.
وی افزود: تعداد کسانی که از اصولگرایان به میدان آمدند بیشتر از آن است که فکر می‌کردیم و تشتت اصولگرایی را تهدید می‌کند؛ جلسات مختلفی را با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز و علمای بلاد انجام داده‌ایم تا در زمینه وحدت قدم برداریم. حبیبی تاکیدکرد: آل اسحاق نامزد حزب موتلفه اسلامی هستند و ویژگی‌های بسیار زیادی دارند و اگر محوریت جامعتین تشکیل شود و نامزد نهایی شکل گیرد نامزد ما انصراف می‌دهد.
آل اسحاق نیز در این دیدار اظهارداشت: امروز در شرایط بسیار حساسی قرار داریم که از ویژگی‌های خاصی برخوردار است؛ اگر درست شرایط مدیریت شود زمینه خیزش در حوزه‌های مختلف فراهم شده و به اهداف اساسی نظام نزدیک می‌شویم و اگر درست مدیریت نشود آسیب‌های فراوانی خواهیم داشت.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور افزود: همانگونه که مقام معظم
رهبری فرمودند به کلان‌های اقتصادی بی‌توجهی شده است؛ امروز نیاز به
تدبیر داریم و مشکل کشور در بد اخلاقی‌ها است و متاسفانه فضای تعارضی شکل
گرفته و از همه سرمایه‌های اجتماعی استفاده نکرده‌ایم.
آل‌اسحاق تاکید کرد: ادبیات تخاصمی برخی‌ها را آزرده کرده و آیا مگر جنس ما تخاصم است؟ برخی‌ها معتقدند که ما زنده از آنیم که آرام نگیریم اما ما
معتقدیم با حفظ اصول و چارچوب‌ها و خط قرمزهایی که نظام و رهبری مشخص می‌کنند می‌توان در دنیا تعامل داشت.
وی افزود: ما واقع‌گرای آرمان گرا هستیم؛ واقعیت‌های جهان را با حفظ
آرمان‌هایمان ببینیم؛ در حوزه‌های اقتصادی برخی‌ها اعتقاد به توسعه تنها
دارند در صورتی که ما پیشرفت را با عدالت می خواهیم و پیشرفت بدون عدالت
و عدالت بدون پیشرفت امکان پذیر نیست.
عضو ائتلاف 5 گانه اصولگرایان تصریح کرد: از گذشته جریان منتسب به چپ و اقتصادی دولتی با تفکر ما مشکل داشت و آنهایی نیز که اعتقاد به سرمایه داری داشتند نیز با نگاه اقتصادی ما مخالف بودند و امروز همه به این نتیجه رسیده اند که بهترین مدل اقتصادی اقتصاد اسلامی و اقتصاد دولت- ملت است.
آل اسحاق با تاکید بر وحدت اصولگرایان خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور آینده باید دارای تیم و برنامه باشد.
انتهاب پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها