امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42478
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در روز چهارم شهریور‌ماه 1392 یادداشتی با عنوان «پاسخگوی اطاله 4 ساله ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در روز چهارم شهریور‌ماه 1392 یادداشتی با عنوان «پاسخگوی اطاله 4 ساله تعیین اهداف آموزش عمومی قرآن کریم، کیست؟» در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر شد که نگارنده طی آن خواستار پاسخگویی مسئولان در این رابطه شده بود.
درست دو روز بعد از انتشار این یادداشت خبری با عنوان «بیستمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار می‌شود» در سایت معاونت قرآن و عترت منتشر و اعلام شد که در این جلسه اهداف «آموزش عمومی» قرآن کریم در شورای مذکور بررسی خواهد شد.

«مهدی عزیز‌زاده» مشاور اجرایی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص دلایل عدم پرداختن شورای توسعه به موضوع «اهداف آموزش عمومی قرآن کریم» در طول سال گذشته و پس از تصویب این اهداف در کمسیون مربوطه که آن هم سه سال به طول انجامیده است توضیحاتی به فارس داد که از نظر خوانندگان می‌گذرد.

عزیز‌زاده برگزاری جلسات شورای توسعه به منظور تصویب مفاد قرآنی نقشه مهندسی فرهنگی کشور را دستور کار شورا در ماه‌های اخیر اعلام کرد و گفت: مفاد قرآنی نقشه مهندسی فرهنگی کشور 12 آذر‌ماه 1391 با نامه‌ وزیر ارشاد به شورای توسعه ارسال و در دستور کار شورای توسعه فرهنگ قرآنی قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری مجمع مشورتی برای تصویب مفاد قرآنی نقشه مهندسی فرهنگی کشور گفت: اولین جلسه مجمع در تاریخ 19 آذر‌ماه 1391 برگزار شد که دستور آن از قبل بوده است، همچنین در ماه‌های آذر و دی‌ماه 1391 شورای توسعه مشغول بررسی نقشه مهندسی فرهنگی کشور بود که از 15 بهمن‌ماه تا 18 فروردین‌ماه هم پنج جلسه مجمع مشورتی در روز‌های 15 بهمن‌ماه، 29 بهمن‌ماه، 6 اسفند‌ماه، 13 اسفند‌ماه و 18 فروردین‌ماه 1392 در این خصوص تشکیل شده است.

مشاور اجرایی دبیر شورای توسعه در خصوص دلایل عدم بررسی اهداف آموزش عمومی قرآن کریم در شورای توسعه گفت: طی این مدت که اعلام شد شورا مشغول تصویب مفاد قرآنی نقشه مهندسی فرهنگی کشور بود، و به دلیل حساسیت این موضوع، سایر برنامه‌ها در دستور کار قرار نگرفت.

عزیز‌زاده از برگزاری جلسه دیگر شورای توسعه در تاریخ 7 اردیبهشت‌ماه 1392 خبر داد و گفت: جلسه بعدی شورا در تاریخ 7 اردیبهشت‌ماه 1392 بود که این جلسه هم به حد نصاب نرسید و پس از این تاریخ نیز جلسات شورای توسعه برگزار نشد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بیستمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به منظور بررسی اهداف 9‌گانه آموزش عمومی قران کریم 16 شهریور‌ماه 1392 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار