امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4248
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۷
تعداد بازدید: 152
مجتبی ثابتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: در همه دنیا ...

مجتبی ثابتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: در همه دنیا این اصل اثبات شده است که اگر همه قوانین به خوبی تدوین شود اما نظارت مناسبی صورت نگیرد آن قانون کیفیت خود را از دست خواهد داد و متأسفانه شاهد هستیم که بخش مهمی از دستگاه‌های نظارتی ما دچار سهل‌انگاری هستند.

وی افزود: نظارت و مبارزه با مفاسد اقتصادی کلی و همه‌جانبه است و یک بحث صرف اجرایی و یک طرفه نیست. قوه قضاییه نیز در این بین نقش بسیار مهمی دارد.
 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس افزود:‌ قوه مقننه و مجلس نیز باید قوانینی را تدوین کند که کاملاً شفاف باشد. و یکی از ویژگی‌های قانون خوب و اجرایی شفافیت است تا امکان دور زدن را نداشته باشد. قانون اگر مبهم باشد امکان سوءاستفاده بیشتر می‌شود.

ثابتی خاطرنشان کرد: قوه مجریه هم نقش بسیار مهمی در جلوگیری از فسادهای اقتصادی دارد. رئیس‌جمهور چندین ابزار برای مبارزه با مفاسد اقتصادی دارد.

وی افزود: یکی از این ابزارهای رئیس‌جمهور برای مبازه با مفاسد اقتصادی، به کارگیری مدیران متعهد و متخصص است. در طول انقلاب هر ارگانی که مدیران انقلابی، آن را مدیریت می‌کردند کمترین فساد را داشته است و در مقابل، مدیرانی که نگاه‌های خاص اقتصادی و سیاسی داشتند و بیشتر درگیر مسائل تشکیلاتی و حزبی بوده اند دچار فساد بیشتری شده‌اند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس خاطر نشان کرد: تعلق تشکیلاتی و علاقه‌های حزبی عامل بازدارنده مبارزه با مفاسد اقتصادی است. اگر رئیس‌جمهور تعلقات حزبی و سیاسی داشته باشد نمی‌تواند از تمام ظرفیت ها و نیروها و افراد صالح استفاده کند و با مفاسد اقتصادی برخورد کند.
ثابتی تصریح کرد: در مبارزه با مفاسد اقتصادی، از فرمان 8ماده‌ای مقام معظم رهبری بیش از 12 سال می‌گذرد که ما فقط در اردیبهشت یادی از آن می‌کنیم در حالیکه باید این فرمان همیشه جلوی چشم مدیران،رسانه‌ها و سیاسیون ما باشد و به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

 وی گفت: انتظار این است که قوه قضاییه و مدیران با جدیت وارد عمل شوند، قوه قضاییه در این مدت کارهای بسیار خوبی از قبیل، برخورد شدید با اختلاس سه هزار میلیارد تومانی انجام داده است، اما سؤال اینجاست چرا دیر متوجه شدند و سازمان بازرسی کل کشور کجا بود. یکی از ویژگی‌های سیستم چابک و توانا این است که قبل از به پایان رسیدن فساد آن را شناسایی کند. انتظار این است که قبل از اینکه فسادی صورت بگیرد آن فساد شناسایی شود و با آن برخورد شایسته صورت گیرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس خاطر نشان کرد: نظام بانکی سیستم اداری کشور ما متزلزل می‌باشد که یک فرد به راحتی می‌تواند به بیت‌المال تعدی کند. این سیستم باید به نحو احسن اصلاح شود.

ثابتی در پایان گفت: قوه مقننه نیز کارهای خوبی از جمله بحث دانشگاه آزاد را انجام داد که باید تشکر کنیم. عده‌ای از نمایندگان مجلس و دانشجویان به خاطر بحث وقف دانشگاه آزاد تهدید شدند و فشارهای بسیاری را تحمل کردند اما محکم ایستادند و کوتاهی نکردند و موفق شدند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها