امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42483
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 211
جمشید پژویان در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه خودروسازان اطلاعات لازم برای تعیین نرخ تورم ...

جمشید پژویان در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه خودروسازان اطلاعات لازم برای تعیین نرخ تورم تندر و مگان را ارائه نکردند، اظهار داشت: نرخ تورم بخشی این خودروها بر اساس میانگین وزنی با همکاری کارشناسان شورای رقابت و بانک مرکزی تعیین شد.

وی با بیان اینکه در جلسه هفته آینده شورای رقابت در مورد نرخ نهایی تورم تندر و مگان تصمیم‌گیری می‌شود، تصریح کرد: شورای رقابت وظیفه‌اش در مورد تدوین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودروها را انجام داده و نرخ تورم بیش از 90 درصد خودروهای داخلی مشخص شده است.

پژویان توضیح داد: شورای رقابت برای تعیین پارامترهایی که قانوناً باید توسط دستگاه‌های رسمی مانند بانک مرکزی و سازمان استاندارد تعیین شوند، به این دستگاه‌ها کمک می‌کند تا این کار سریعتر انجام شود.

وی با بیان اینکه شورای رقابت هنوز ورودی به بحث تعیین نرخ تورم خودروهای خارجی نداشته است، گفت: این نوع خودروها یک تا دو درصد خودروهای مصرفی را شامل می‌شوند و به همین دلیل خودروهای داخلی برای ما اولویت دارند.

پژویان در ادامه با اشاره به تغییر زمان برگزاری جلسات شورای رقابت از روزهای یکشنبه به چهارشنبه، گفت: به دلیل اشتغال برخی از اعضای شورا در برخی پست‌های قانونی، زمان برگزاری جلسات را به روزهای چهارشنبه ساعت 2 بعدازظهر تغییر دادیم.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه تعداد اعضا در جلسه روز یکشنبه این هفته شورای رقابت به حد نصاب نرسید، گفت: دلیل این مسئله، مشغله برخی از اعضا بود و به همین دلیل زمان برگزاری جلسه را تغییر دادیم.

وی ادامه داد: جلسه آینده شورای رقابت در هفته بعد تشکیل خواهد شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها