امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42495
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) پارلمان در تذکری با استناد به ماده 79 آئین‌نامه داخلی مجلس و در جریان بررسی دوفوریت لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1392 کل کشور، نسبت به سخنان بهروز نعمتی موافق دو فوریت طرح مذکور انتقاد کرد و اظهار داشت: آقای نعمتی می‌گوید که دولت نمی‌خواست دو درصد عیدانه را از متن قانون بودجه 92 حذف کند و عده‌ای برای عدم رای‌آوری این لایحه به دنبال جو‌سازی در مجلس هستند.

وی افزود: بنده از متن لایحه پیشنهادی دولت می‌خوانم «سهم بازپرداخت برداشت از صندوق توسعه ملی بابت پرداخت عیدانه 1391 در قانون بودجه 92 حذف شود.»، این متنی است که دولت پیشنهاد داده است.

نادران با طرح این سوال که چرا در صحن مجلس سخنی خلاف واقع می‌گویند؟ تصریح کرد: اگر دولت نسبت به تصمیمش تغییر دستور داده، این موضوع بحث دیگری است ولی آنچه که به عنوان لایحه پیشنهادی اصلاحیه بودجه 92 به چاپ رسیده و در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته، عیدانه 1391 جزء مواردی است که دولت تقاضای حذف آن را مطرح کرده است.

نماینده تهران در مجلس خاطرنشان کرد: بهتر است نمایندگان مجلس به یکدیگر احترام  بگذارند و تصمیمات را در یک فضای آرام و کارشناسانه اتخاذ کنند.

نادران همچنین گفت: در مورد تغییر تقاضای دو فوریت به یک فوریت هم هیئت وزیران باید تصمیم‌گیری کند نه یکی از اعضای هیئت دولت، یک نفر از اعضای هیئت دولت حتی اگر خود رئیس‌جمهور هم باشد، نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد چون اجازه چنین تصمیمی را ندارد، نحوه ارائه لوایح با قید فوریت، جزو اختیارات هیئت وزیران است بنابراین ما حتی اجازه رای‌گیری نسبت به یک فوریت در مجلس را هم نداشتیم.

ابوترابی‌فرد در پاسخ به نادران گفت: دوستان در مجلس در جهت تخطئه کردن یکدیگر نبودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها