امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42497
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 49
به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت که در دفاع از لایحه اصلاحیه بودجه ۹۲ در جلسه‌ ...

به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت که در دفاع از لایحه اصلاحیه بودجه ۹۲ در جلسه‌ علنی صبح امروز مجلس سخن می‌گفت، تصریح کرد: تأخیر در تصویب لایحه اصلاحیه بودجه سال 92 می‌تواند خسارت سنگینی را به کشور تحمیل کند.

وی افزود: منابع پیش بینی شده در قانون بودجه 92 در سقف 210 هزار میلیارد تومان قابل تحقق نیست و البته مجلس در زمان رسیدگی به این قانون دقت کافی را داشت و در جهت شفاف‌سازی ارقام و اعداد نهایت دقت را به عمل آورد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: شرایط اقتصادی کشور که از نگاه مجلس هم مغفول نیست؛ به‌گونه‌ای است که امکان تامین منابع تا پایان سال متصور نیست.

نوبخت تصریح کرد: دولت دو راه دارد؛ یکی اینکه بدون اعتنا به علائم قرمز که در مسیر راه است به همین شکل ادامه دهد و در ماه‌های پایانی که همه‌ دستگاه‌ها تعهداتی ایجاد کردند، مجلس را با تعهدات غیر قابل تحقق مواجه کند که آن وقت باید برای تامین آن استقراض کنیم یا به شیوه‌های دیگر پول پرفشار وارد کنیم و به تورم دامن بزنیم که قطعا مجلس خواهان این موضوع نیست.

وی ادامه داد: راه دوم این است که در جهت شفاف‌سازی و واقع‌بینی در بودجه، بر اساس منابع قابل اطمینان که می‌توان در سال 92 داشت، بودجه را تنظیم کنیم که دولت در این راستا برای احترام به مجلس و برای وارد نشدن فشار به مردم بودجه را در سقف 150 هزار میلیارد تومان تنظیم و تقدیم کرده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: اگر فوریت لایحه در مجلس مصوب نشود، این اطمینان وجود دارد که دستگاه‌های اجرایی بر اساس رقم واهی غیر قابل وصول، تعهد هزینه‌ای ایجاد کنند که در این صورت خساراتی ایجاد می‌شود که تامین آن آثار سوء‌اقتصادی دارد.

نوبخت تصریح کرد: مجلس تعطیلاتی پیش رو دارد که البته تعطیلی نیست بلکه حضور در حوزه‌های انتخابیه است اما خواسته ما رسیدگی دوفوریتی به این لایحه است.

وی در عین حال متذکر شد: آنچه مجلس تصمیم می‌گیرد، برای دولت مطاع خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها