امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42515
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی خطاب به «عبدالعزیز کامل‌اف» وزیر امور خارجه ا‌زبکستان به وی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی خطاب به «عبدالعزیز کامل‌اف» وزیر امور خارجه ا‌زبکستان به وی و ملت ازبک به مناسبت بیست‌ودومین سالگرد استقلال این کشور تبریک گفت.

کری در این پیام تصریح کرد که ایالات متحده برای همکاری با ازبکستان در تمام زمینه‌ها آمادگی دارد و برای توسعه هرچه بیشتر این روابط در آینده تلاش خواهد کرد.

«گازیتا.از» با انتشار  مطلبی افزود: وزیر امور خارجه آمریکا توسعه آموزش و پرورش، امنیت، تقویت جامعه مدنی و گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری‌ را از بخش‌های عمده در روابط دوجانبه واشنگتن و تاشکند عنوان کرده است.

این مقام آمریکایی هدف از همکاری دوجانبه با ازبکستان را تأمین ثبات، امنیت و رفاه در آسیای مرکزی دانسته و تأکید کرده است که ایالات متحده علاقمند به گسترش بیش از پیش این همکاری‌‌ها می‌باشد.

ازبکستان بیست‌و‌دومین سالگرد استقلال خود را روز یک‌شنبه (10 شهریور) با برگزاری مراسم‌های فرهنگی و هنری در سطوح مختلف برگزار کرد.

کارشناسان روابط آمریکا با ازبکستان را در مرحله کنونی گسترده‌تر از سطح همکاری واشنگتن با سایر کشورهای آسیای مرکزی عنوان می‌کنند.

این درحالی است که چندی پیش «جورج کرال» سفیر آمریکا در ازبکستان، تأکید کرده بود که ما از تلاش‌های تاشکند در جهت توسعه و تنوع اقتصادی و ایجاد شرایط مطلوب‌تر برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و همچنین بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود برای رشد تجارت منطقه‌ای حمایت خواهیم کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها