امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42516
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری فارس،‌ پایگاه خبری «اینفو وارز» از افزایش شورش و نافرمانی نظامی علیه طرح دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای حمله مصیبت بار ...

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ پایگاه خبری «اینفو وارز» از افزایش شورش و نافرمانی نظامی علیه طرح دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای حمله مصیبت بار احتمالی به سوریه خبر داد و نوشت که هم افسران ارشد ارتش آمریکا و نظامیان عادی مخالفت شدید خود را با گرفتار شدن آمریکا در جنگ سوریه ابراز کرده اند.

بر اساس این خبر، واکنش شدید میان اعضای ارتش آمریکا روز گذشته در شبکه های اجتماعی گسترش پیدا کرد و تعداد زیادی از نظامیان آمریکایی تصاویری از خودشان را در این شبکه ها منتشر کردند که در این تصاویر نمادهایی در دست دارند که روی آنها اعلام کرده اند که از جنگ در کنار القاعده در سوریه ممانعت خواهند کرد.
اینفو وارز گزارش داد: دولت اوباما در حالی پیش نویس حمله ای نامحدود و یک جنگ بی انتها علیه سوریه را به قانونگذاران کنگره آمریکا تحویل داده است که «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا و سایر مقامات وزارت خارجه این کشور اعلام کرده اند که اوباما به راحتی می تواند کنگره را در قبال سوریه نادیده بگیرد و اگر کنگره به پیش نویس حمله به سوریه رای منفی بدهد، اوباما به هر حال حمله را آغاز می کند.
چنین رویکردی نمی تواند عامل اطمینان تعداد فزاینده ای از چهره های با نفوذ در ارتش آمریکا باشد که در برابر درگیر شدن کشورشان در یک جنگ دیگر در خاورمیانه، سرکش و نافرمان هستند.

* تردید جدی افسران ارتش آمریکا درباره طرح حمله به سوریه

بر اساس این خبر، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» به نقل از افسران فعلی و سابق آمریکایی گزارش داده است که: «طرح دولت اوباما برای آغاز حمله نظامی به سوریه از سوی بسیاری از اعضای ارتش آمریکا با تردیدهای جدی روبرو شده است؛‌ آن هم در شرایطی که ارتش آمریکا در حال حاضر در حال مقابله با زخم های ناشی از دو جنگ طولانی مدت این کشور و از طرف دیگر گرفتار بودجه ای است که به سرعت در حال انقباض است.
در ادامه این خبر به پست منتشر شده از سوی «جاستین آماش» جمهوریخواه کنگره آمریکا در شبکه اجتماعی توئیتر اشاره شده که نوشته است: من مطالب زیادی از اعضای نیروهای مسلح کشورمان شنیده ام؛ پیامی که من همواره می شنوم این است که: لطفا به اقدام نظامی علیه سوریه رای منفی بدهید.

انتشار چنین اظهاراتی از سوی این نماینده جمهوریخواه در توئیتر منجر به انتشار مجموعه دیگر از بیانیه ها از سوی کهنه سربازان آمریکایی در این شبکه اجتماعی شد؛ این کهنه سربازان نیز مخالفت خود را با حمله به سوریه اعلام کردند.
* مخالفت بسیاری از نظامیان و کهنه سربازان آمریکایی با مداخله نظامی در سوریه

پایگاه خبری «بیزینس اینسایدر» نیز در گفت و گو با کهنه سربازان و نظامیان فعال فعلی در ارتش آمریکا، دیدگاه آنها را درباره حمایت و عدم حمایتشان از مداخله نظامی در سوریه جویا شده است که بسیاری از این نظامیان و کهنه سربازان به حمله به سوریه جواب منفی داده اند.

این پایگاه خبری به نقل از یکی از این نظامیان نوشته است: ما لاغر، خسته و شکسته شده ایم؛ ضرورتی ندارد که آمریکا پلیس جهان باشد.
بیزینس اینسایدر همچنین به نقل از یکی دیگر از کهنه سربازان تفنگداران نیروی دریایی آمریکا که 3 بار به جنگ عراق عازم شده است، نوشته است که: مداخله ما در سوریه از بسیاری جهات بسیار خطرناک است و یک کهنه سرباز آمریکایی در قرن بیست و یکم در مقایسه با هر کس دیگری، تمایل بیشتری به جلوگیری از وقوع این جنگ دارد؛ تعجب می کنم که ما را نادیده می گیرند.

در انتهای این خبر آمده است که نه تنها پرسنل نظامی آمریکا نگرانی خود را از مداخله کشورشان در سوریه علنی مطرح کرده اند، بلکه بر اساس گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پولیتیکو»، انتشار طرح های حمله به سوریه نیز افشاگری های غیرقانونی هستند که منجر به عصبانیت کاخ سفید شده اند و این افشاگری ها توسط مقامات پنتاگون که تمایلی به حمله ندارد، صورت گرفته است و نه وزارت خارجه آمریکا، شورای امنیت ملی و یا شخص اوباما.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار