امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42539
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 134
مهدی فضائلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به توصیه‌ مقام معظم رهبری به دولت‌مردان برای ...

مهدی فضائلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به توصیه‌ مقام معظم رهبری به دولت‌مردان برای انجام کار جهادی اظهار داشت: قانون چارچوبی را برای کار اجرایی مشخص کرده و لذا وقتی توصیه می‌شود دولت‌مردان کار جهادی کنند، یعنی باید الزامات قانون مانند انگیزه، شجاعت، دقت و سرعت عمل را در کار خود در نظر بگیرند.

وی با اشاره به برخی تبصره‌های قانونی متذکر شد: در برخی مواقع روی آوردن به قانون می‌تواند با تفسیرهای مختلفی همراه باشد که در این موارد انتظار می‌رود دولت‌مردان با روحیه جهادی به تعابیری از قانون تکیه کنند که به پیشرفت کارها منجر می‌شود نه اینکه تفاوت برداشت از قانون بهانه‌ای برای انجام ندادن کارها باشد.

فضائلی با تأکید بر اینکه تمکین از قانون نخستین گام در کار جهادی است، خاطر نشان کرد: اگر اجرای قانون با تفکر جهادی صورت گیرد، مطالبه مقام معظم رهبری از دولت‌مردان برای کار جهادی تحقق خواهد یافت.

این کارشناس مسائل سیاسی با تبیین شاخص‌های مدیر جهادی یادآور شد: یک مدیر جهادی با شجاعت، انگیزه الهی و با حداقل امکانات حداکثر بهره‌بری را به دست می‌آورد.

وی با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب در خصوص جلوگیری از بروز فساد در دولت، تصریح کرد: نفوذ موریانه‌وار فساد در دولت یعنی اینکه افراد فاسد با پرچم گسترش فساد وارد نمی‌شوند و به تدریج به دنبال ترویج فساد و توجیه قانونی آن هستند.

فضائلی نقش مدیران دولتی را در مبارزه با مفاسد اقتصادی کلیدی ارزیابی کرد و افزود: در گام نخست، مدیران دولتی باید پاک‌دست بوده و از فساد مبرّا باشند.

«اگر مدیری پاک باشد و مراقبت کند که به فساد اقتصادی آلوده نشود، طبعاً می‌تواند با جسارت لازم در برابر مفسدان ایستادگی کند».

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان رفع زمینه‌های بروز فساد را از دیگر راهکارهای مؤثر در مبارزه با فساد دانست و خاطر نشان کرد: مدیران باید بر رفتار زیرمجموعه‌های خود نظارت لازم را داشته باشند تا در صورت بروز زمینه فساد بتوانند در برابر آن ایستادگی کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها