امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4256
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۷
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ودود حیدری معاون ستاد انتخابات تشکل خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ودود حیدری معاون ستاد انتخابات تشکل خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت صبح امروز در نشست خبری که در خبرگزاری تسنیم برگزار شد اظهار داشت: شوراها مجموعه‌ای از بدنه عمومی مردم است که  جایگاه ویژه‌ای در قانون اساسی و در بدنه اجتماعی پیدا کرده است.
وی افزود: هرگاه مردم احساس کردند ترکیب شوراها برای کار مردم شکل گرفته اقبال بیشتری به انتخابات شوراهای شهر و روستا داشته‌اند.
معاون ستاد انتخابات تشکل خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت با تاکید بر اینکه رسالت دور چهارم انتخابات شورای شهر اعتماد مرکز است گفت: همه باید توجه داشت که اقدامی در جهت سلب اعتماد مردم نداشته باشند چراکه اعتماد مردم سرمایه اجتماعی محسوب می‌شود و تلاش در رفاه حال مردم یکی از ارکان گفتمان انقلاب اسلامی است.
حیدری ادامه داد: ما در مجموعه خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت دست یاری به همه خدمتگزارانی که توان حرکت و اعتماد مردم را دارند، دراز می‌کنیم و سعی داریم ترکیب لیستمان را افرادی قرار دهیم که در فعالیت‌های مردمی دارند.
وی دوره‌های یک تاکتیک شوراهای اسلامی شهر و روستا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امروز مردم در شهرها و روستاها با یک بروکراسی قدیمی و پیچیده مواجه هستند و از شهرداری‌ها انتظار شفافیت مالی دارند بنابراین شهرداری‌ها باید دستگیری کنند نه مچ‌گیری.
معاونت اجتماعی سیاسی ستاد مرکزی خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت یکی از معضلات چندساله گذشته بین دولت‌ و شهرداری‌ دانست و تصریح کرد: شهرداری‌ها باید در مقابل دولت مستقل حرکت کنند اما تعاملات خود را نیز باید داشته باشد چراکه این به جهت منفعت مردم است، هرچه استقلال و تعامل شهرداری با دولت آسیب ببیند مردم متضرر می‌شوند و من معتقدم مشکلات در مترو تهران ناشی از همین نگاه بوده است.
حیدری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حضور هنرمندان و ورزشکاران چگونه است گفت:‌ در حوزه مدیریت شهری نیازمند افرادی هستیم که بدنه اجرایی این شهر را تشکیل می‌دهند فرهنگ و ورزش نیز دو حوزه جدی شهری هستند و باید نمایندگی آن طیف در شورای شهر را داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه کسی با حضور هنرمندان و ورزشکاران در شورای اسلامی شهر و روستا مخالف نیست و با قوانین شهری نیز مغایرت ندارد گفت: این حضور باید متناسب در حوزه شهر باشد و این حضور متناسب می‌تواند یک ترکیب کارآمد در سطح شهر درست کند.
معاون ستاد انتخابات تشکل خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت اضافه کرد: ترکیب متناسب و هم اندازه می‌تواند مشکلات را حل کند اما اگر این ترکیب شکل کاریکاتوری به خود بگیرد مردم متضرر می‌شوند.
حیدری تصریح کرد: برخی جریانات سیاسی به دنبال سوء استفاده از هنرمندان و ورزشکاران هستند که این سوء استفاده ابزاری از اقشار مختلف آحادی در پی دارد که جبران آن سبب از دست رفتن فرصت‌های بسیاری می‌شود.
وی ادامه داد: ترکیب اقشار مختلف در حوزه مدیریت شهری می‌تواند تضمین کننده یک شورای شهر مفید و موثر باشد.
معاونت اجتماعی سیاسی ستاد مرکزی خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت در پاسخ به پرسشی بر این اساس که چه راهکاری برای حل مشکل ترافیک دارید خاطر نشان کرد:  کارگروه‌های مختلفی را در تشکل خدمت‌گزاران آبادانی و پیشرفت شکل داده‌ایم که در کارگروه‌های تخصصی یک از مباحث حمل و نقل و ترافیک است.حیدری با بیان اینکه نباید برای برطرف کردن معضلات جدی صرفاً شعار داد گفت: هر کس از شعاری استفاده کند که با قدرت عمومی تناسب نداشته باشد حتماً شکست خواهد خورد، چراکه برای برخی از این معضلات حتی در سطح جهانی راهکارهای پیچیده‌‌ای وجود دارد.
برپایه این خبر حیدری در بخش پایانی سخنانش یادآور شد: از همه کسانی که احساس تکلیف کردند و کاندیدای انتخابات شوراها شدند، می‌خواهیم که نسبت به مجموعه شورای شهر به عنوان شغل و اولویت اول نگاه کنند و اگر تصور می‌کنند احساس درجه دومی نسبت به شورای شهر خواهند داشت، انصراف دهد.
وی در خاتمه گفت: فعلاً لیست نهایی خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت در تهران بسته نشده است اما باید بگویم ما لیستهایمان را با سه معیار صلاحیت، مقبولیت و کارآمدی جمع‌بندی و تلاش می‌کنیم این لیست‌ها را به زودی در شهرستان‌ها و تهران اعلام کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها