امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4257
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۷
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین محمد سعیدی‌کیا در جمع دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اظهار داشت: باید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین محمد سعیدی‌کیا در جمع دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اظهار داشت: باید دانشجو را در صحنه سیاسی کشور بانشاط حفظ کرد اما در آستانه انتخابات امسال، بر خلاف دوره‌های پیش، امتحانات پیش از موعد برگزار می‌شود.

سعیدی‌کیا، مشغول شدن دانشجویان به امتحانات را در آستانه انتخابات و سپس تعطیلی دانشگاه‌ها را با پایان زمان امتحانات، مانع ایجاد شور انتخاباتی دانست.

وی افزود: دانشجو باید بتواند افکار چالشی خود را بروز دهد و اکتفا کردن به گذراندن یک دوره تحصیلی در دانشگاه، کشور را دچار آسیب می‌کند.

وزیر چهار دوره دولت، بر ضرورت وجود نقد در جامعه با رعایت خطوط قرمز نظام از سوی سیاسیون و نقدکنندگان تأکید کرد.

سعیدی‌کیا به کاهش تولید علم در کشور در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: با وجود اینکه ایران در چند سال اخیر در تولید علم برجسته بود، در سال گذشته از این نظر افت کرده که رفع این ضعف نیازمند ریشه‌یابی است.

وی بایان کرد: علی‌رغم صرف هزینه‌‌های زیاد برای تولید علم، تولید فرهنگ و معرفت در دانشگاه‌های کشور متناسب با آن نیست.

وی رفع این مشکل را نیازمند شناسایی نخبگانی در تراز ملی و فراهم کردن محیط و امکانات مناسب برای افزایش تولید معرفت دانست و خاطرنشان کرد: عدم انطباق علم و معرفت علت افت ارزش‌هایی همچون حجاب است.

وزیر سابق مسکن و شهرسازی با بیان اینکه بدحجابی موجود در کشور به معنای مخالفت با اسلام نیست، تصریح کرد: حجاب جزو دین اسلام است و بر اساس آموزه‌های دینی باید با گفتار نرم و بهره‌گیری از سیره امام راحل در این حوزه به تولید معرفت و رفع مشکل بدحجابی پرداخت.

سعیدی‌کیا بیان کرد: فراهم شدن بستر فرهنگ، شکوفایی در دیگر حوزه‌ها همچون اقتصاد و اجتماع را به دنبال دارد و کشورهای غربی نیز با پی بردن به این موضوع، با ایجاد بسترهای لیبرال دموکراسی برای موفقیت در دیگر فعالیت‌های خود تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بر پایه اعتقادات فرهنگی بنا شده است، عنوان کرد: امروزه این فرهنگ، جای خود را به اقتصاد و سیاست داده است که باید نسبت به حل این مشکل اقدام کرد.
انتهای پیام/77011/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار