امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42572
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدحسین علی موسوی‌زاده مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم(ع) با اشاره به تدوین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدحسین علی موسوی‌زاده مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم(ع) با اشاره به تدوین 12 جلد کتاب در مورد بهائیت توسط پژوهشکده باقرالعلوم(ع) ، گفت: بخشی از فعالیت‌های تبلیغی که از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و مورد توجه همه گروه‌ها و جریانات و بخش‌های اجتماعی و حتی اقتصادی است، معطوف به تولید محصولاتی است که علاوه بر پوشش اندیشمندان و گروه‌های پیشرو در جامعه، به گونه‌ای جذاب و همه فهم و با بهره‌گیری از تکنیک‌های علمی و هنری و ابزارهای تأثیرگذار، در همه منازل و اجتماعات و فرهنگ‌ها حضور یافته و می‌تواند در جهت مصون سازی و تقویت روحیه مذهبی و تعمیق اندیشه دینی مؤثر باشد.

وی افزود: تحقیق و تألیف، بخش قابل توجهی از سیاست‌ها و فعالیت گروه فرق و ادیان، که در جهت تهیه منابع و محتویات مورد نیاز جهت سامان دهی و پشتیبانی سازمان تبلیغات است، به این منظور بخش تحقیق و تألیف در جهت تولید کتابچه‌های بهائیت با موضوعات متنوع، تهیه  موضوعات تحقیقاتی و پژوهشی برای محققین و مراکز پژوهشی کشور در خصوص مقابه با فرقه بهائیت است.

این استاد حوزه و دانشگاه با ارائه توضیحاتی در مورد روش‌های مؤثر در مواجهه با جریان‌های انحرافی تصریح کرد: هر گونه طرح و برنامه به منظور مقابله با تهاجم جریان‌های انحرافی نیازمند شناخت کافی از ایدئولوژی، توان علمی، شیوه‌های تبلیغی، جغرافیای انسانی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آن جریان است.

وی ادامه داد: از آنجا که عقاید فرقه بهائیت بنای وحیانی ندارد و صرفاً بر گفته‌های رهبران خود نوشته شده در موارد مختلف دچار تناقض‌های فاحش است.

این پژوهشگر برجسته حوزوی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: وجود این قبیل تناقضات در منابع و متون بهائی و مسائل عقیدتی این فرقه به حدی است که به گفته بهائی پژوهان در صورت اتکاء به متون خودشان مجبوریم کلامی را با ردّ کلامی دیگر پذیرا شویم!

حجت‌الاسلام موسوی‌زاده اظهار داشت: حتی خود رهبران این فرقه برای فرار از این تناقضات و اغلاط فراوان، مجبور شده‌اند در این صد ساله اخیر چند بار منابع فرقه خود را تغییر و تصحیح کرده به طوری که آن را از شکل اولیه و سنتی خود خارج کرده و به بهائیتی مدرن و جدید تبدیل شده لذا گروه بهائیت کتابچه‌هایی را در 12 عنوان با موضوعات تحقیقاتی و پژوهشی متنوع، تهیه تا در اختیار محققین و مراکز پژوهشی کشور در خصوص مقابه با فرقه ضاله بهائیت قرار گیرد.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد جلد اول این سه کتاب آماده شده، گفت: در موضوع بابیه، کتاب‌ها و مقالات متعددی در زمینه‌های تاریخی، عقیدتی، اجتماعی و... نوشته‌ شده است که هر کدام به نوبه خود قدمی در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی به شمار می‌آید و ما نیز در ادامه این راه با ارزش، کتاب «پژوهشی در فرقه بابیه» را تدوین کرده‌ایم که دارای ویژگی‌های خاص و امتیازات برجسته‌ای نسبت به دیگر تالیفات است و می‌توان به  استفاده از منابع ارجاعی متقن و مورد وثوق بابیان، ارائه تصویری برخی از متون بابیه در راستای اتقان بیشتر مطالب مندرج در این کتاب، نقد و بررسی آموزه‌ها و احکام  این فرقه، ارائه کتابشناسی فراگیر از کتب بابیه و نقد به همراه تصاویری از آن‌ها اشاره کرد.

این مدیر پژوهشی با اشاره به جلد دوم با عنوان «شیوه‌های تبلیغی بهائیت و راهکارهای مقابله با آن» تصریح کرد: این اثر برای بهره‌برداری مدیران، کارشناسان و صاحب نظران حوزه دین و فرهنگ منتشر می‌شود و به دلایلی از توضیحات بیشتر در مورد این جلد معذوریم.

سردبیر فصلنامه فرق و ادیان ادامه داد: عنوان جلد سوم «بهائیت و روسیه» است، از این مجموعه سه کتاب آن آماده چاپ و 9 جلد دیگر در حال ویراستاری و به امید خداوند متعال تا اواسط سال 93 منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها