امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42586
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، رئیس گروه دوستی-پارلمانی سیرالئون-ایران و هیئت همراه، امروز با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، رئیس گروه دوستی-پارلمانی سیرالئون-ایران و هیئت همراه، امروز با حسین سبحانی‌نیا رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران-سیرالئون در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سبحانی‌نیا در این دیدار با تأکید بر اولویت توسعه همکاری‌های دوستانه با کشورهای آفریقایی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، روابط کشورمان با سیرالئون مناسباتی رو به رشد و دارای ظرفیت‌های فراوان برای گسترش مراودات دوستانه اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی خواند و اظهار داشت: حجم مناسبات اقتصادی بازرگانی دو کشور متناسب با ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوانی دو کشور برای همکاری‌ نیست، باید با شناسایی زمینه‌های مختلف صنعتی اقتصادی و تقویت پیوندهای بخش خصوصی ایران با سیرالئون همکاری‌های فیمابین را گسترش داد.

رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و سیرالئون در ادامه بر نقش مهم همکاری‌های پارلمانی دو کشور و روابط فیمابین در زمینه‌های مختلف و رفع موانع و مشکلات مراودات دو کشور تأکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کمک‌های توسعه‌ای جمهوری اسلامی ایران به سیرالئون در زمینه‌های کشاورزی، بهداشت و درمان و زیرساخت‌های عمرانی، تصریح کرد: گروه دوستی-پارلمانی ایران و سیرالئون از تداوم و گسترش این کمک‌ها حمایت می‌کند.

در ادامه این دیدار «ابراهیم بوندو» رئیس گروه دوستی-پارلمانی با ایران در مجلس سیرالئون ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران و آشنایی با دستاوردهای عظیم جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف صنعتی و اقتصادی، گفت: دولت و ملت سیرالئون بر گسترش همکاری‌های دوستانه با جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف تأکید دارند.

وی افزود: تاکنون کمک‌های ایرانی در بخش‌های کشاورزی و بهداشت درمان و ساخت زیربناهای عمرانی نقش مهمی در رفع مشکلات مردم سیرالئون ایفا کرده است.

وی همچنین استفاده از تجارب مجلس شورای اسلامی در امر قانونگذاری، نظارت و تحقیق و پژوهش را یکی از اهداف بسیار مهم سفر خود به تهران خواند و تصریح کرد: انتقال تجارب و دستاوردهای مجلس شورای اسلامی به پارلمان سیرالئون می‌تواند در ارتقای کارآمدی آن نقش مؤثری ایفا کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها