امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42593
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، کمیته ملی حج و عمره عربستان از ارائه گزارش مفصلی در خصوص ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، کمیته ملی حج و عمره عربستان از ارائه گزارش مفصلی در خصوص زیان‌های مالی حدود 40 شرکت عمره در خلال موسم عمره امسال خبر داده است.

این شرکت‌ها از وزارت حج عربستان خواسته‌اند به آنها به سبب خسارت‌های مالی که در نتیجه تصمیم کاهش 50 درصدی عمره گزاران متحمل شده اند، غرامت بپردازد.

کمیته ملی حج و عمره عربستان گزارش مفصلی درباره موسم عمره و زیان‌های وارده به برخی شرکت‌ها ارائه کرده و در اختیار وزیر حج قرار می‌دهد تا به آن رسیدگی و آن را با تمام طرفهای ذیربط مطرح کند.

پرونده موسم عمره امسال در حالی بسته شده است که پیامدهای آن به ویژه خسارت‌ها و زیان‌های مالی شرکت‌های عمره به سبب کاهش تعداد عمره گزاران ادامه دارد.

وزیر حج عربستان گفت: وزارت حج عربستان مسئولیت تبعات برداشت‌های برخی شرکت‌های عمره را برعهده نمی‌گیرد.

وی افزود: وزارت حج به هیچ شرکتی مجوز یا چراغ سبز برای انجام تدابیر مربوط به رزرو اسکان بدون موافقت با تعداد اجازه داده شده عمره گزاران را نداده است. وزارت حج عربستان آماده است به هر شرکتی که با وجود دریافت مجوزهای وزارت زیان دیده است، غرامت پرداخت کند.

از سوی دیگر عکاظ به نقل از منابع ویژه خود نوشت: درآمد بخش عمره به حدود 17 میلیارد ریال سعودی در موسم عمره امسال رسیده است.

این منابع اعلام کردند هر عمره گزار به طور متوسط، سه هزار و 500 ریال هزینه کرده است که شامل بلیط هواپیما، اسکان، حمل و نقل و هزینه‌های دیگر است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها