امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42598
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 89
«تیسیر خالد» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در «رام الله» اظهار داشت: ...

«تیسیر خالد» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در «رام الله» اظهار داشت: زیاده خواهی آمریکا و تاکید بر حفظ منافع خود به هر قیمت ممکن، عامل اصلی تهدید به حمله نظامی علیه سوریه است.

وی افزود: آمریکا به دروغ مدعی دفاع از دموکراسی و حقوق بشر است در حالیکه در برخورد با ملت های مختلف به ویژه عربها و مسلمانان سیاست خصمانه و تبعیض‌آمیز را در پیش گرفته است.

خالد تصریح کرد: آمریکا حامی دموکراسی و حقوق بشر نیست بلکه سیاست واقعی آن مبتنی بر ستیزه جویی و دوگانگی است از همین رو هیچ کس نباید گفته‌های آن را باور کند زیرا مسائلی که از آن سخن می‌گوید شعارهایی دروغین برای تحریک احساسات است.

وی بر لزوم یکپارچگی و وحدت مواضع مسلمانان در برابر آمریکا و سیاست خصمانه آن که در سومالی، افغانستان، عراق و لیبی نمود یافت، تاکید کرده و گفت: آنچه برای واشنگتن اهمیت دارد فقط حفظ منافع خود است و بر همین اساس هرگونه تجاوز و حمله به سایر کشورها را طراحی می‌کند.

خالد اظهار داشت: آمریکا ممکن است خاک سوریه را هدف قرار داده و تهدید خود را عملی سازد اما نمی‌تواند کنترل امور را در دست گرفته و از گرفتاری که به این ترتیب برای خود رقم خواهد زد، رها شود.

این عضو سازمان آزادیبخش فلسطین همچنین تاکید کرد: «اگر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گمان می‌کند می‌تواند پس از حمله به سوریه از گرفتاری که برای خود به وجود خواهد آورد رها شود، احمق است زیرا پس از حمله مزبور چه بسا سراسر منطقه رو به انفجار خواهد گذشت».

وی تصریح کرد: به آمریکا توصیه می‌کنیم که منطقی برخورد کرده و دست از توهم بردارد و این ستیزه جویی و گردنکشی را کنار بگذارد.

خالد در بخش دیگری از اظهارات خود از دخالت های «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه در مسائل سوریه و دعوت پی در پی او به لزوم حمله نظامی به دمشق انتقاد کرد.

وی در توضیح این مطلب افزود: اردوغان با این رویکردی که در قبال دمشق در پیش گرفته است، عقل و منطق را رها کرده اما باید متوجه سخنان خود باشد و بداند که اظهارات وی مشکل موجود را دو چندان کرده و آن را بیش از پیش پیچیده می سازد.

خالد تاکید کرد: اردوغان در واقع با نظام روابط امپریالیسم در منطقه گره خورده است از همین رو چطور می‌توان ادعای وی را مبنی بر اینکه رویکرد و طرحی او اسلامی است، باور کرد؟

این عضو سازمان آزادیبخش فلسطین افزود: استقلال مواضع آنکارا به دلیل وابستگی نخست وزیر آن به آمریکا و عدم دوراندیشی وی، روز به روز در حال عقب گرد است.

اردوغان جمعه گذشته با بیان اینکه «هرگونه دخالت نظامی در سوریه باید به پایان دادن به ریاست بشار اسد منتهی شود» اظهار داشت: حمله نظامی به سوریه که به سرنگونی نظام اسد ختم نشود برای آنکارا رضایت بخش نیست».
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها