امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42599
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، رادیو دولتی موگادیشو اعلام کرد: در حمله امروز شورشیان الشباب به کاروان حسن شیخ محمود رئیس جمهور ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، رادیو دولتی موگادیشو اعلام کرد: در حمله امروز شورشیان الشباب به کاروان حسن شیخ محمود رئیس جمهور سومالی نزدیک شهر بندری مرکه در حدود 100 کیلومتری جنوب غربی موگادیشو، وی از سوء قصد جان به در برد.

یک منبع دیپلماتیک در موگادیشو به نقل از نزدیکان رئیس جمهور سومالی تأیید کرد: کاروان رئیس جمهور در یک عملیات کمین در جاده بین موگادیشو و مرکه هدف حمله قرار گرفت اما رئیس جمهور و همراهان وی از این حمله جان به در بردند.

عبدالعزیز ابو مصعب سخنگوی گروه شورشی الشباب اعلام کرد: شبه نظامیان این گروه امروز سه‌شنبه به کاروان حسن شیخ محمود رئیس جمهور سومالی نزدیک شهر بندری مرکه حمله کردند.

وی همچنین از انهدام دو خودرو کاروان ریاست جمهوری سومالی با نارنجک انداز خبر داد اما به تلفات احتمالی این حمله اشاره نکرد.

حسن شیخ محمود در سپتامبر 2012 از سوی پارلمانی که عمدتا از رؤسا و نمایندگان قبایل تشکیل شده است به ریاست جمهوری سومالی انتخاب شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها