امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42619
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در خانه ملت در مخالفت با دوفوریت لایحه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در خانه ملت در مخالفت با دوفوریت لایحه اصلاح قانون بودجه سال 92 اظهار داشت: پیشنهاد اصلاح قانون بودجه سال 92 از سوی دولت قبلی نیز مطرح که در مجلس رای نیاورد و علت اصلی آن این است که انضباط مالی به هم می‌خورد و از سوی دیگر اصلاحیه در سه ماهه آخر سال به مجلس ارائه می‌شود هنوز کاری شروع نشده که بودجه اصلاح شود. معایب عملیاتی بودجه هنوز مشخص نشده است.

وی خطاب به نوبخت معاون برنامه‌ریزی دولت اظهار داشت: ما امیدواریم تا دولت لایحه بودجه سال 93 را تا 15 آذر سال 92 به مجلس ارائه کند تا کار کارشناسی دقیق روی آن انجام شده و بودجه عملیاتی شود و نه مانند دولت قبل در سه سال پیاپی بعد از زمان مقرر ارائه شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: برخی مفاد این لایحه مخالف برنامه پنجساله پنجم است و باید به تصویب دو سوم رای نمایندگان برسد. از سوی دیگر مجلس نسبت به تعرض به صندوق توسعه ملی حساسیت دارد چرا که مسائل بسیار مهمی را در پی خواهد داشت. که این از جمله اختیارات مجلس است و ما این اختیار را به دولت تفویض نخواهیم کرد. 

قاضی‌پور ادامه داد: حذف برخی از احکام قانون بودجه سال 92، تغییر ارقام در ردیف‌ها و جداول از جمله موارد مطروحه در لایحه اصلاح قانون بودجه 92 است و این درحالی است که مدیران اجرایی برای این ارقام برنامه‌ریزی کرده‌اند. از همه مهمتر تغییر سهم صندوق توسعه ملی است که برخلاف سیاست کلی رهبر معظم انقلاب است و نقص قانون اساسی دارد.

وی افزود: اگر دولت تغییراتی را در بودجه ایجاد کند، زمینه را برای خالی کردن صندوق مانند حساب ذخیره ارزی در دولت‌های پیشین فراهم می‌کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس اظهار داشت: انتظار داشتیم دولت لایحه‌ای برای معیشت مردم، تهیه مواد غذایی، حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، ایثارگران،‌ کارگران برای حمایت از معلمین به مجلس ارائه می‌داد و این تغییرات به سود اقشار سطح پایین جامعه می‌بود تا همگانی شود.

قاضی‌پور گفت: ‌اینکه با یک درخواست دوفوریتی تنها یک روز برای تصویب لایحه اصلاح قانون بودجه سال 92 وقت داشته باشیم و کار 3-4 ماه گذشته خود را به هم بزنیم عقلانی نیست اگر دولت بعد از3 یا 4 ماه کار عملیاتی این لایحه را به مجلس ارائه می‌داد و اقشار آسیب‌پذیر را در آن مدنظر قرار می‌داد جای بحث داشت و می‌بایست به دولت کمک می‌کردیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها