امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4262
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرنگاری فارس، علی‌اکبر ولایتی عضو ائتلاف پیشرفت ظهر امروز (چهارشنبه) در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در پاسخ به ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرنگاری فارس، علی‌اکبر ولایتی عضو ائتلاف پیشرفت ظهر امروز (چهارشنبه) در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود شما نظرسنجی‌ها را بی‌پایه دانسته‌اید و اینکه نظر جامعتین اولویت دارد، اظهار داشت: بنده نگفتم نظرسنجی‌ها بی‌پایه است بلکه گفتم نظرسنجی‌های بی‌پایه، بی‌ارزشند. آقای حداد عادل نیز گفته بودند ما قرار است بر اساس نظرسنجی‌های علمی و جمع‌بندی و چند نظرسنجی عمل کنیم.

وی ادامه داد: جامعه روحانیت نیز باتوجه به مصاحبه حجت‌الاسلام تقوی در واقع به نظرسنجی تکیه کردند و در واقع یک رکن اساسی است، البته به شرط اینکه از رکن علمی صورت گرفته باشد و علاوه بر آن مشخصات دیگری دارد که باید در نظر گرفته شود.

عضو ائتلاف پیشرفت اضافه کرد: خلاف عقل است اگر کسی در نظرسنجی‌های علمی انجام شده رأیش بالاتر از دیگران باشد اما کسی که رایش کمتر است مطرح شود و در نهایت اصولگرایان شکست بخورند.
 
ولایتی همچنین تصریح کرد: نظرسنجی‌های صحیح علمی به عنوان فاکتورهای موثر به شمار می‌رود و در واقع رأی آوری نیز باید در نظر گرفته شود.
 
عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه در بین اصولگرایان بنا بر این است که به یکدیگر نزدیک شده  افزود: در نهایت یک نفر معرفی شود و آن کسی باشد که مقبولیت ، مشروعیت و کاردانی بیشتری داشته باشد.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اعضای کابینه شما را چه کسانی تشکیل می‌دهند، اظهارداشت: ملاک، کارآمدی و پایبندی به نظام است و اینکه افراد حتی‌الامکان امتحان خود را پس داده باشند؛ مقام معظم رهبری نیز در سخنان خود صلاحیت و کاردانی را از ویژگی‌های رئیس جمهور برشمردند که این مسئله در خصوص همکاران رئیس جمهور و وزار نیز صدق می‌کند.
 
ولایتی بر همین اساس به کاردانی ف پایبندی به نظام و ارزشهای نظام و داشتن استقلال رأی لازم را از ویژگی‌های کابینه دولت دانست و گفت: کسانی که اهل تملق و وادادگی باشند نباید به عنوان وزیر انتخاب شوند و در واقع کسانی روی کار آیند که به جای ایجاد تنش برای مردم کار کنند.
 
عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به این سوال که آیا حضور شما به عنوان کاندیدا قطعی است یا به نفع دیگری کنار می‌روید، اظهارداشت: بنای ما این است که ما سه نفر و دیگر کسانی که با ما هم عقیده هستند و به نظام پایبند و قانون اساسی و ولایت فقیه را قبول دارند و در قالب گروه 5 نفره و یا به صورت منفرد هستند به تفاهم برسیم و در نهایت اصولگرایان یک کاندیدا داشته باشند وگرنه رأی تقسیم خواهد شد.
 
وی ادامه داد: کسانی که از ابتدا معلوم هستند و در واقع به اشکال مختلف اندازه‌گیری کرده‌اند که میزان رأی لازم را ندارند به نفع بقیه کنار روند و چند نفر باقی‌مانده با یکدیگر کار کرده و در نهایت در چند روز مانده به انتخابات، یک نفر از بین آنها بیرون بیاید ولو اینکه 3 نفر با هم ثبت‌نام کنند.
 
ولایتی بر همین اساس یادآور شد ما در ائتلاف ستاد داشته و هرکدام فعالیت خود را انجام می‌دهیم و طبق نظرسنجی‌ها، ائتلاف پیشرفت در مقابل سایر ائتلاف‌ها بالاترین‌رأی را دارد که در نهایت نیز 2 نفر به نفع یک نفر کنار رفته و بخش اعظم رأی‌ها برای رأی نفر منتخب است.
 
عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه برخی معتقدند شما چرا ائتلاف کردید و اینکه آقای قالیباف تکنوکرات است‌،افزود: اگر قرار باشد افراد با یکدیگر ائتلاف کنند باید دانست دو نفر مثل هم نیستند اما ما بر مشترکات تکیه می‌کنیم که در واقع پایبندی به نظام، قانون اساسی و ولایت فقیه است اما باید دانست من با آقای حداد یا ولایتی دلایل مختلفی داریم.
 
وی اضافه کرد: پاسخ عمومی این است که با وجود اختلاف سلایق اگر دور یکدیگر جمع شویم هنر است و در واقع باید روی مشترکات تکیه و اختلافات را کم کرد وگرنه مانند سال 84 می‌شود و دور دوم نیز غیر قابل پیش‌بینی‌تر است.
 
ولایتی در پاسخ به سوالی در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز افزود: نمی‌شود ادارات دارای فساد باشند و کار مردم خوب پیش‌رود؛ از اولویت‌های هر دولتی که می‌خواهد موفق شود مبارزه با فساد است و کسی که در راس دستگاه قرار می‌گیرد باید با فساد مبارزه کند.
 
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در خصوص موضوع حجاب یادآور شد: اگر بخواهیم ملاک حجاب را پیدا کنیم باید به کتاب حجاب شهید مطهری مراجعه کرد و در واقع ایشان به وضوح این مسئله را بیان فرمودند؛ چادر حجاب برتر است اما کسی که چادر ندارد نباید گفت حجاب ندارد و در واقع باید در این زمینه‌ها کار فرهنگی صورت گیرد.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نقش هاشمی را در فتنه 88 چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: ما قوّه قضائیه یا سیستم اطلاعاتی نیستیم اما درباره فتنه 88 باید گفت: هرکس مطابق دیدگاه مقام معظم رهبری که در تاریخ 29 خرداد 88 در نماز جمعه آنرا ارائه فرمودند عمل کرد با فتنه مبارزه کرده است و موضع موفقی داشته، در غیر اینصورت به نسبتی که به آن توصیه‌های حکیمانه عمل نکرده، این فرد در فتنه تقصیر کرده است.
 
ولایتی اضافه کرد: مقام معظم رهبری با توجه به سیاست و تدبیری که دارند و شناختی که پیش از انقلاب از آقای هاشمی دارند در واقع به احترام و موقعیت وی به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است و همچنان بنا به سیاست رهبری حفظ احترام وی را داریم.
 
عضو ائلتفا پیشرفت درباره مسیر دولت در مسائل اجتماعی که طی کرده یادآور شد: دولت نهم و دهم دولت پرکاری بوده که نظیر چنین پرکاری در دولت‌های قبل نبوده است و در واقع مقام معظم رهبری فرمودند نقاط قوت و ضعف در نظر گرفته شوند.
 
وی با اشاره به سیاست یارانه‌ها و تعدیل اقتصادی، گفت: این امریست که در قانون برنامه چهارم و پنجم پیش‌بینی شده و دولت باید اجرا می‌کرد و مطابق قانون مجلس 30 درصد به صنایع داده می‌شد اما این عمل صورت نگرفت.
 
ولایتی همچنین بخشی از مشکلات دولت را ناشی از تحریم اقتصادی دانست و گفت: البته همه‌اش تحریم نیست بلکه باید تدبیر داشت، ما بدتر از این تحریم‌ها را در دوره جنگ دیدیم اما آنها را دور زدیم.
 
وزیر اسبق امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا مذاکره با آمریکا پیچیده شده است، گفت: بنده مسئول کار روابط خارجی نیستم و این مسئله مربوط به دولت ، وزیر خارجه و تائید مجلس است و ما نمی‌توانیم دخالت کنیم مگر اینکه از طرف قوه مجریه ماموریتی به من داده شود؛ از سوی دیگر بنده مشاور رهبری هستم و اگر اذن ایشان باشد در حوزه‌ای که کاری بتوانم انجام دهم دریغ نخواهم کرد.
 
وی در پایان در خصوص موضوع اقتصادی و اینکه برنامه‌های شما به چه صورتی است، خاطرنشان کرد: مشکل اقتصادی مانند معیشت مردم، باید در برنامه‌های کوتاه‌ مدت باشد و باید دید که الان مشکل روز مردم چیست که در واقع یکی از آنها بیکاری است و براساس فوریت‌ها در برنامه‌های کوتاه مدت قرار گیرد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها