امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42634
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 139
به گزارش فارس، «امین حطیط» کارشناس امور راهبردی و نظامی سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان در اظهاراتی به پایگاه خبری المنار درباره آزمایش موشکی امروز آمریکا ...

به گزارش فارس، «امین حطیط» کارشناس امور راهبردی و نظامی سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان در اظهاراتی به پایگاه خبری المنار درباره آزمایش موشکی امروز آمریکا و اسرائیل در دریای مدیترانه گفت: نیروی نظامی مشترک آمریکا و اسرائیل در حاشیه نیروهای دریایی ناتو تشکیل شده است و یگانی از نیروی دریایی اسرائیل به این نیروها پیوسته‌اند و اگرچه اسرائیل عضو سازمان آتلانتیک شمالی نیست امروز دو سامانه موشکی را با کمک آمریکا آزمایش کرد.

حطیط درباره اینکه پیام این آزمایش موشکی اسرائیل چه بوده است گفت: این عملیات حامل چند پیام بوده است؛ نخست اینکه آماده باش نیروی نظامی اسرائیل بیهوده نیست بلکه اقدامی جدی برای جنگی قریب الوقوع است.

پیام دیگر این عملیات خطاب به کنگره آمریکا است که آمادگی نیروها کامل است و منتظر موافقت کنگره با جنگ هستند.

حطیط پیام دیگر این عملیات را خطاب به سوریه و متحدان آن دانست و گفت: اسرائیل می‌خواهد تا به گونه‌ای جنگ روانی به راه انداخته باشد و بگوید جنگ آمدنی است و تهدید جدی است و هیچ عقب نشینی از جنگ وجود ندارد.

سرتیپ حطیط در ارزیابی نهایی خود از آزمایش موشکی اسرائیل و آمریکا گفت: شلیک این دو موشک موازنه‌های قدرت و مواضع گروه‌ها را هرگز تغییر نخواهد داد و آمریکا اگر بخواهد حمله کند باید به همراه مزدوران خود در منطقه برای جنگی گسترده آماده باشند که آتش آن همه را در بر خواهد گرفت و آمریکا از این معرکه پیروز خارج نمی‌شود بلکه این شکست مطمئنا پیش بینی می‌شود برای همین باز هم می‌گوییم که وقوع جنگ بعید است.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد که آزمایش موشکی مشترکی با آمریکا در دریای مدیترانه انجام داده است که در آن یک موشک به عنوان هدفی برای سیستم ضد موشکی مورد استفاده قرار گرفت.

این وزارتخانه تاکید کرد که آزمایش موشکی ساعت 9 و 15 دقیقه امروز به وقت محلی انجام شد و این زمان تقریبا همان زمانی بود که روسیه اعلام کرد رادارهای این کشور شلیک دو موشک بالستیک را در دریای مدیترانه رصد کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها