امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۱۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42645
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، عمر البشیر، رئیس جمهور سودان در پایان نشست یک روزه با سلوا کر، همتای سودان جنوبی خود در خارطوم ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، عمر البشیر، رئیس جمهور سودان در پایان نشست یک روزه با سلوا کر، همتای سودان جنوبی خود در خارطوم اعلام کرد: پمپا​ژ نفت سودان جنوبی از طریق زیربناهای سودان ادامه خواهد داشت تا از طریق پایانه نفتی سودان در بندر سودان به خارج صادر شود.

البشیر بار دیگر بر تعهد خود به پایبندی به همه توافقنامه هایی که سودان با جوبا منعقد کرده تاکید کرد و گفت:این توافقنامه ها شامل ادامه پمپا​ژ نفت جنوب از طریق زیربناهای سودان می شود.

ضرب الاجل خارطوم به جوبا برای توقف حمایت از شورشیان به منظور ادامه انتقال نفت امروز به پایان رسیده بود و موافقت رئیس جمهور سودان با ادامه انتقال نفت سودان جنوبی نشان دهنده بهبود روابط دو کشور است.

سلوا کر رئیس جمهور سودان جنوبی نیز امروز سه شنبه اعلام کرد سودان و سودان جنوبی باید روابط مبتنی بر جنگ را کنار گذارند.

کر در جلسه مشترکی با حضور عمر البشیر رئیس جمهور سودان و چندین عضو کابینه دو سودان ضمن تکذیب حمایت از شورشیان در خارج از مرزهای خود گفت: دو سودان نمی توانند همیشه در حالت جنگی باقی بمانند. اگر این فرآیند ادامه یابد آنها نمی توانند به شهروندان خود خدمت رسانی کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار