امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۲۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42647
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استفاده از قالب‌های نو و شیوه‌های جدید در بعضی از برنامه‌های تلویزیونی راهکاری مناسب برای جلب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استفاده از قالب‌های نو و شیوه‌های جدید در بعضی از برنامه‌های تلویزیونی راهکاری مناسب برای جلب مخاطبان است. تغییرات فرمیک و در نظر گرفتن طراحی های خلاقانه و نو در پردازش محتوای برنامه از ویژگی هایی است که می توان به برنامه «پایی که جا ماند» اثر گروه سرگرمی و تفریحات شبکه سه سیما که هر شب بعد از اخبار شبانگاهی از شبکه سه سیما به پخش می رسد، نسبت داد. در این برنامه کتاب «پایی که جا ماند» اثر سیدناصر حسینی‌پور با استفاده از هنر «سندی آرت» و با ترسیم تصاویر مرتبط با قصه به وسیله شن و ماسه روایت می‌شود. این برنامه تلویزیونی در 100 قسمت 7 دقیقه‌ای برای تلویزیون تهیه شده و هر شب بعد از اخبار شبانگاهی روی آنتن قرار می‌گیرد.
سهراب تازیکه تهیه کننده این مجموعه مستند درباره علت استفاده از سندی آرت برای روایت کتاب بیان داشت:
قصد ما در استفاده از این هنر در وهله اول ساختار شکنی در روال مرسوم این دست برنامه‌ها بود. ضمن این که این تکنیک کاملا خلاقانه و نو به نظر می‌رسد و از طرفی احساس می‌کنم که قابلیت بالایی برای برقراری ارتباط با مخاطب دارد. سندی آرت همچنین هنری است که به فضای جنگ و جبهه نزدیک است و در فضاسازی زمان‌ها و مکان‌های جنگی موفق عمل می‌کند.
وی همچنین در رابطه با این که تصاویر با روایت ها مطابقت دارند، ادامه داد: ما سعی کرده‌ایم که تمامی تصاویر ترسیم شده در این برنامه متناسب با روایت‌ها باشد. برای مثال اگر روایت درباره شهادت است، مفاهیم مربوط به آن با شن خلق می‌شود. در این کار سعی کرده‌ایم تا تصاویر آرشیوی را از کار بیرون کشیده و با فرمی جدید و نو به روایت وقایع جنگ و بازخوانی یک کتاب بپردازیم.
تازیکه همچنین درباره ملاک هایش در انتخاب کتاب پایی که جا ماند، تصریح کرد: وجه ممیزه‌ای که باعث شد این کتاب را برای برنامه سازی انتخاب کنیم گذشته از تعداد مخاطبانش یادداشت بسیار زیبا و نغزی بود که مقام معظم رهبری درباره این کتاب نوشته بودند. کلام ایشان در رابطه با این کتاب بسیار نافذ است. ضمن این که احساس کردم این کتاب به دلیل کشش داستانی می تواند برای مردم جذابیت داشته باشد.
تهیه کننده این برنامه با بیان این که روایت کتاب توسط نویسنده آن در انتقال مضامین و احساس موقعیت‌ها تاثیر زیادی دارد، افزود: وقتی یک بازیگر قصه را روایت می کند اگرچه ممکن است حال و هوا و حس به خوبی منتقل شود اما آن بازیگر در متن داستان حضور ندارد و به تمامی موقعیت ها آشنا نیست. در حالی که در این برنامه ما از آزادگان و جانبازان برای بازخوانی کتاب کمک می گیریم و چون آن ها خودشان در متن جنگ و جبهه قرار داشته و آن را تجربه کرده اند، می توانند فضای آن زمان و مکان را بهتر انتقال دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار