امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42658
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس جمهور فرانسه بار دیگر ادعاها درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه را تکرار کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس جمهور فرانسه بار دیگر ادعاها درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه را تکرار کرد اما گفت به راه حل سیاسی در این کشور معتقد است.

رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس خبری با همتای آلمانی‌اش گفت برلین و پاریس امیدوارند در سوریه به راه حل سیاسی دست پیدا کنند.

وی ادعا کرد کسی که در سوریه از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده مشخص است و دنیا باید به او واکنش نشان دهد.

وی تأکید کرد که فرانسه به مسئولیت خودش در قبال آنچه به زعم وی استفاده از سلاح‌های شمیایی در سوریه است، واکنش نشان خواهد داد.

آقای اولاند اضافه کرد ائتلافی از آمریکا، کشورهای اروپایی و کشورهای عربی باید تشکیل شوند و به این اقدامات دولت سوریه واکنش نشان دهند.

این اظهارات رئیس جمهور فرانسه در حالی مطرح شده که نتایج تحقیقات کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره حمله شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است. 

رئیس جمهور فرانسه گفت ما برای اقدام نظامی در سوریه منتظر رأِی کنگره آمریکا خواهیم ماند. وی گفته پاریس در صورتی که کنگره رأی منفی به اقدام نظامی بدهد در سوریه مداخله نظامی نخواهد کرد. 

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

فرانسه پس از رأی منفی پارلمان بریتانیا به همراهی با آمریکا در اقدام نظامی در سوریه، اعلام کرد واشنگتن را در اقدام نظامی تنها نخواهد گذاشت.

پارلمان انگلیس روز پنجشنبه 7 شهریور در اقدامی غیرمنتظره به طرح پیشنهادی آقای «دیوید کامرون»، نخست وزیر انگلیس برای دخالت نظامی در کشور سوریه به عنوان پاسخی به ادعاهای استفاده دولت این کشور از سلاح‌های شیمیایی رأی منفی داد.

به دنبال اعلام این خبر روز جمعه 8 شهریور گزارش‌هایی از مخالفت دست‌کم ده عضو ائتلاف ناتو، از جمله انگلیس با دخالت نظامی در سوریه منتشر شد.

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار