امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42667
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پرداخت و اظهار داشت: در جلسه امروز، کمیسیون میزبان رحمانی‌فضلی وزیر کشور بود.

وی افزود: رحمانی‌فضلی در این جلسه اصلاح ساختار وزارت کشور را امری ضروری دانست و تأسیس معاونت توسعه و عمران شهری و روستایی را از جمله اصلاحات ضروری عنوان کرد، همچنین تأسیس معاونت هماهنگی توسعه اقتصادی را از ضرورت‌های اصلاحی لازم در وزارت کشور خواند و تشکیل شوراهای مشورتی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ...، نیز از جمله ضرورت‌های دیگر دانست.

نقوی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین وزیر کشور گفت که تغییرات مدیریتی در سطح وزارتخانه‌ها و استان‌ها را با تعامل و بررسی و با توجه به شاخص‌های دیگر انجام خواهم داد، رحمانی‌فضلی در این جلسه آقای میرولد معاون سیاسی خود را معرفی کرد و درخواست نشست‌های مستمر با مجامع نمایندگان استان‌ها را داشت و معتقد بود هر چه تعامل با مجلس بیشتر باشد، کارها بهتر و سریعتر پیش خواهد رفت.

وی ادامه داد: وزیر کشور در این جلسه گفت که شورای امنیت کشور در وزارت کشور جایگاه مهمی دارد و باید مسائل امنیتی و توسعه کشور را از مجرای شورای امنیت کشور دنبال کنیم، به ویژه اینکه توسعه غرب و  شرق را در اولویت قرار دهیم و ارتقاء کارکنان وزارت کشور در سطوح مختلف را از اهداف و دیگر برنامه‌های خود اعلام کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: پس از توضیحات رحمانی‌فضلی، اعضای کمیسیون دیدگاه‌ و نظرات خود را پیرامون حوزه‌های امنیتی-سیاسی و احزاب، عمرانی و توسعه شهرها، روستاها، مشکلات ناجا، تغییر و تحول مدیران، تقسیمات کشوری، مشکلات و مسائل استان‌ها و مناطق مرزی ارائه کردند و بعد از ارائه نقطه‌نظرات، وزیر کشور مجدداً به سؤالات و مسائل مطرح شده پرداخت.

وی اضافه کرد: وزیر کشور در این جلسه خواستار تعامل بیشتر مجلس وکمیسیون با وزارت کشور، ضرورت تقویت ناجا، تعادل بخشی بر توزیع منابع، عدم توجه به لابی‌گری غیررسمی در عزل و نصب ها، ضرورت توزیع منابع بر اساس شاخص‌ها و تعیین شاخص‌های در مجلس و توجه جدی به امنیت داخلی کشور شد.

در این جلسه آقایان میرولد معاون سیاسی، محمدی‌فر معاون حقوقی و امور مجلس، عبدالهی معاون امنیتی حضور داشتند. وزیر کشور گفت که کلا درخواست‌ها و تقاضای تقسیمات کشوری که به دولت ارائه می شود به  کمیسیون دفاعی و امنیتی اسلامی ارسال  می‌شود و البته درخواست و بررسی جدید هم فعلا اقدام نمی‌شود تا طرح کلان تقسیمات کشوری ظرف سه ماه از سوی وزارت کشور تهیه شود.

در این جلسه میرولد معاون سیاسی وزیر کشور توضیحاتی پیرامون برنامه‌ها و دیدگاه‌های خود در حوزه سیاسی ارائه کرد و بر ضرورت تعامل با توجه به سابقه نمایندگی خود برخورد صادقانه با کمیسیون و نمایندگان و همکاری همه جانبه دولت و مجلس تاکید کرد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها