امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42701
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا بار دیگر ادعاهای قبلی درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا بار دیگر ادعاهای قبلی درباره استفاده دولت سوریه از سلاح‌های کشتار جمعی را تکرار کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «بشار اسد حتی بعد از هشدارهایی که از طرف ایران و روسیه دریافت کرد باز هم از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرد.»

جان کری افزود: «حتی افرادی که باب میلیشان از واقعیت‌ها گذر می‌کنند هم می‌توانند به صراحت بگویند که این اتفاق رخ داد و رژیم بشار اسد این کار را انجام داد.»

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: «بعضی‌ها در کمال تعجب در اطلاعاتی که ما ارائه کردیم، تردید کردند.»

وی تأکید کرد: «ما می‌توانیم با یقین کامل به شما بگوییم که رژیم اسد آن حمله شیمیایی را انجام داد.»

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است. 

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار