امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42702
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به لبنان سفر کرده است ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به لبنان سفر کرده است امروز با میشل سلیمان، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

ریاست جمهوری لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: در این دیدار دو طرف به بررسی اوضاع منطقه و بخصوص تحولات سوریه و خطرات مداخله نظامی خارجی در سوریه پرداختند.

میشل سلیمان در این دیدار بر اصول ثابت لبنان مبنی بر عدم مداخله نظامی در سوریه تاکید کرد و در عین حال بکارگیری سلاح شیمایی در منطقه الغوطه سوریه را محکوم کرد.

بر اساس این بیانیه رئیس جمهور لبنان سازمان ملل و شورای امنیت را مسئول شناسایی عوامل بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه و مجازات آنها دانست.

میشل سلیمان همچنین تاکید کرد لبنان از سوی طرف های داخلی و خارجی باید از پیامدهای بحران سوریه دور نگاه داشته شود و خاک و آسمان و ملت لبنان هرگز پایگاه یا ابزار حمله به سوریه و یا واکنش سوریه به هر حمله احتمالی نخواهد بود.

بروجردی نیز ضمن انتقال تحیات حسن روحانی، رئیس جمهور و مقامات ایران به میشل سلیمان بر ضرورت تحکیم روابط بین دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها