امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42708
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 130
‌اسدالله اسدی گرمارودی، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ ...

‌اسدالله اسدی گرمارودی، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ به این پرسش که وضعیت آموزش معلمان برای کتب جدیدالتألیف چگونه است، اظهارداشت: آموزش مدرسان در تمامی دروس به جزء درس کاروفناوری تمام شده است و آموزش‌ها در سطوح استانی در حال انجام است.

وی افزود: حداقل 60 درصد محتوای کتابها تا پایان شهریورماه باید آموزش داده شود و الباقی آن با کمک گروه‌های آموزشی تا پایان آذرماه به پایان خواهد رسید.

گرمارودی با بیان اینکه توصیه می‌کنیم آموزش کتابها تماماً تا پایان شهریور انجام نشود، خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها باید در طول سال تحصیلی انجام و گروه‌های آموزشی تشکیل کارگروه داده و با تعامل معلمان در بحث روش‌های تدریس و ابزارهای تولید آموزشی مشارکت خواهند داشت.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه آموزش معلمان برای کتب جدیدالتألیف کافی است، گفت: محتوای تمام کتابها از سوی سازمان پژوهش 100 درصد تغییر نکرده است و فقط چهار کتاب تغییراتی را داشته‌اند.

وی اضافه کرد: معلمان مهارت و دانش لازم را دارند و با سرفصل‌های آموزش نیز آشنا هستند و در طول سال تحصیلی هم با گروه‌های آموزشی تعامل خواهند داشت؛ زیرا در دنیا برای کتابهای جدید معلمان جدید استخدام نمی‌کنند.

گرمارودی به تعداد معلمانی که در دوره‌های آموزشی کتابهای درسی شرکت داشته‌اند اشاره و گفت: در مجموع 60 هزار معلم پایه سوم دبستان و 160 هزار دبیر پایه اول دوره متوسطه اول آموزش‌های لازم را سپری می‌کنند.

وی افزود: 11 درس مربوط به معلمان پایه اول دوره متوسطه اول و 7 درس مربوط به معلمان پایه سوم دبستان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها