امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4271
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق محصولی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق محصولی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه امیرکبیر حاضر شد و به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

وی در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: حضور قوی و گسترده مردم و شما جوانان و دانشجویان در صحنه انتخابات، خود حافظ انقلاب بوده و موجب حل مشکلات موجود خواهد بود. شما باید در این ایام تلاشتان را افزایش دهید و مانند رزمندگان دوران دفاع مقدس از فعالیت خسته نشوید.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: کسی که نتیجه گرا نباشد و به تکلیف عمل کند پیروزی برای او قطعی خواهد بود. یک مؤمن متدین و انقلابی باید دردمند باشد و این دردمندی آن نباید برای رسیدن به قدرت باشد.

عضو مرکزی جبهه پایداری با اشاره به اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است خاطرنشان کرد: ما همانطور که واجب می‌دانیم باید نماز بخوانیم، باید برای حفظ نظام در انتخابات حضور پیدا کنیم زیرا حفظ نظام به تعبیر رهبری و امام (ره) از اوجب واجبات است و حضور شما در صحنه انتخابات خود عاملی برای مستحکم تر شدن پایه های جمهوری اسلامی خواهد بود.

* گفتمان ارتجاع و سازش بدنبال بازگشت به قبل از 84 است

محصولی در ادامه در خصوص نگاه‌های سیاسی موجود در فضای انتخابات گفت: از جهت سیاسی سه نگاه در جامعه وجود دارد. یکی از آنها گفتمان ارتجاع و بازگشت به قبل از سال 84 است و حال به اسم کارگزاران و یا تکنوکرات ها و یا اسامی دیگر ؛ مسلما گفتمان ارتجاع و سازش مورد تایید رهبری و مردم نیست

وی افزود: گفتمان دیگر، گفتمان پیشرفت است که به دو گروه تقسیم می شود گروه اول درعمل منظورشان از پیشرفت ، همان توسعه  آنهم ازنوع مشابه غربی است و گروه دوم بدنبال پیشرفت از نوع اسلامی آن هستند ولی ضعف اصلی شان در نتیجه گرایی و خیلی مهم بودن پیروزی در انتخابات  است که بهمین خاطر  ممکن است در بعضی موارد از اصول کوتاه بیایند؛ گفتمان دیگر نیز که گفتمان عدالت و مقاومت است.

محصولی ادامه داد: ما شاهدیم که معتقدین به گفتمان ارتجاع یا همان سازش، مانند رسانه های بیگانه سخن می گویند که البته حضور شما جوانان در صحنه اجازه حاکمیت چنین گفتمانی را نخواهد داد. درحقیقت در مقابل گفتمان سازش، گفتمان انقلاب و مقاومت قرار دارد.

محصولی در جمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه عده ای تفاوت بین پیشرفت و مدرنیته را درک نکرده اند گفت: تکنوکرات ها با شعار پیشرفت ، بیشتر مدرنیته را در نظر دارند و در برنامه ها و اهدافشان کشور هایی مثل ترکیه و مالزی را مد نظر دارند. برخی افرادی هم که با گفتمان پیشرفت که بخوانید توسعه در صحنه  ورود پیدا کرده اند ، بیشتر تکنوکرات و دیپلمات هستند و انقلابی عمل نمی کنند.

* سعید جلیلی  از رویش‌های انقلاب است

وی تصریح کرد: بعضی ها هم هستند که گفتمان پیشرفت را بیان می‌کنند و در آن عدالت هم مدنظرشان است اما به پیروزی ظاهری هم دلبسته اند و برایشان مهم است.جبهه پایداری معتقد است باید مسیر و گفتمان استقامت و عدالت را دنبال کنیم که قطعا به همراه خود پیشرفت در همه زمینه‌ها را نیز خواهد داشت منتهی درست اجرا کردن برنامه ها نیز در رسیدن به عدالت مهم است. ما معتقدیم همه جریان ها و نامزد های دلسوز به اسلام و انقلاب با همه گرایشات باید با گفتمانی موضعگیری کنند که موجبات خوشحالی دشمنان ملت ایران فراهم نشود و آن گفتمان استقامت است.

عضو جبهه پایداری در ادامه و در پاسخ به سوالات، سعید جلیلی را از رویش‌های انقلاب خواند و تاکید کرد: سعید جلیلی از برادران ارزشی و رویش های انقلاب هستند. ما از 6 ماه گذشته برای ورود جلیلی به انتخابات صحبت کردیم و به او گفتیم شما در مظان اصلح بودن هستید و آقای جلیلی از آن موقع می‌گفت برای ورود احساس تکلیف نمی‌کنم.

* جلسات متعدد با جلیلی

وی افزود: بعد از عید نیز چندین نوبت با آقای جلیلی دیدار داشتیم که در تمامی جلسات وی معتقد بود برای ورود به انتخابات تکلیف شرعی احساس نکرده است. البته آقای جلیلی گفتمان جبهه پایداری را تایید می کرد و حتی معتقد است که در مسیر گفتمان انقلاب و امام و رهبری باید بیشتر از اینها تلاش کرد اما آقای جلیلی هیچ گاه اعلام نکرده‌اند که مستقل ورود پیدا می‌کنند.

عضو جبهه پایداری با اشاره به اینکه تخریب علیه جبهه پایداری ادامه دارد افزود: تخریب‌ها علیه جبهه پایداری از طرف کسانی است که بدنبال تشکیل شرکت سهامی قدرت هستند.

اگر به سخنرانی های بنده مراجعه کنید مشاهده می کنید که اغلب سخنرانی ها گفتمانی است ولی وقتی  از طرف دوستان در اینگونه جلسات پرسش سیاسی می شود بناچار باید پاسخ مناسب با آن پرسش داده شود.

* عدالت و مقاومت محور اصلی

وی با بیان اینکه باید گفتمان عدالت  و مقاومت را محور اصلی کار قرار دهیم خاطرنشان کرد: هیچ کس نمی تواند منکر کار انقلابی و گفتمان انقلابی غالب در سال 84 شود. گفتمان سوم تیر جلوه ای از گفتمان اسلام ناب محمدی (ص) و گفتمان امام و رهبری  بود. بنا به به تعبیر رهبر فرزانه، در دولت آینده باید نقاط ضعف این دولت را نداشته باشیم و نقاط مثبت آن را ادامه دهیم.

محصولی با اشاره به شعار "عدالت، یک گام جلوتر"  تاکید کرد: منظور این است که ما نباید به کارهایی که در رابطه با عدالت انجام شده قانع شویم بلکه باید فعالیت ها با محور عدالت را ارتقا دهیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری پیرامون نامزد جبهه پایداری تصریح کرد: دکتر لنکرانی به لحاظ اجرایی مدیری قوی است و در زمان وزارت، یکی از وزرای بسیار قوی بود. وی همچنین از دوره دانشجویی تا حال، از فعالین مقابله با تفکر خط سازش بوده است.

محصولی با اشاره به اینکه ما به اصلح نسبی معتقدیم گفت: ما وقتی اصلح را عنوان می‌کنیم، به معنای اصلح نسبی است و نه اصلح کل یا مطلق. باید افراد را با دیگران مقایسه کرد و در یک نسبتی اصلح را انتخاب کرد چرا که اصلح مطلق امام زمان (عج) است که انشاء الله چشمانمان به جمال دلربایشان روشن شود و در رکابشان مجاهده کرده و به فیض شهادت نایل شویم.

* جواب دهند که دهها میلیارد تومان هزینه های تبلیغات از کجا آمده؟

وی در ادامه افزود: فقط درتهران در انتخابات مجلس  ده ها میلیارد تومان برای تبلیغات خرج کردند. سوال ما این است که تنها جواب بدهید این مبالغ از کجا هزینه شده است؟ بجای جواب شروع می کنند به فحاشی در امپراطوری رسانه‌ای و سایت‌ها و روزنامه‌های زنجیره‌ای. عده ای مجری قوی بودن را در رانت خواری  فروش غیر قانونی تراکم میدانند و هزینه کردن آنها در موارد غیر قانونی!

* اولویت دولت آینده حل مشکلات اقتصادی است

عضو جبهه پایداری در پایان سخنان خود در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه امیر کبیر خاطرنشان کرد: کار فرهنگی دو روزه جواب نمی‌دهد. البته ما باید در تمام فعالیت هایمان پیوست فرهنگی را داشته باشیم ولی در شرایط فعلی اولویت تعجیلی دولت آینده باید بر روی حل مشکلات اقتصادی باشد. و اگر الگو و سبک زندگی ایرانی – اسلامی را دنبال کنیم در مباحثی مانند حجاب و عفاف هم به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار