امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42718
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خلال جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا، فردی در حالی که به بیرون از جلسه هدایت می‌شد گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خلال جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا، فردی در حالی که به بیرون از جلسه هدایت می‌شد گفت: «آمریکا در عراق از گاز فسفر استفاده کرد. پس اخلاق ما کجا رفته است؟»

پیش از وی، چند نفر دیگر در حالی که فریاد می‌زدند، «مردم آمریکا این جنگ را نمی‌خواهند به بیرون از جلسه هدایت شدند.

کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا برای شنیدن سخنان مقام های ارشد دولت اوباما درباره سوریه تشکیل جلسه داده است.

جان کری،  چاک هیگل و ژنرال مارتین دمپسی، وزیران خارجه، دفاع و رئیس ستاد کل ارتش آمریکا در این جلسه از طرف دولت سخن خواهند می‌گویند.

جلسه کمیته روابط خارجی مجلس سنا پیش از نشست کنگره در روز نهم سپتامبر ، یک هفته دیگر، برگزار می شود که قرار است درباره تصمیم اوباما به اقدام نظامی در سوریه بحث و رای گیری کند. 

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است. 

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها