امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42724
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدصادق اکبری شامگاه سه‎شنبه در نخستین جمع مدیران استان گلستان اظهار داشت: این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدصادق اکبری شامگاه سه‎شنبه در نخستین جمع مدیران استان گلستان اظهار داشت: این سازمان‎ها از طریق بخش‎های مختلف حمایت می‎شوند و براساس بودجه‎ای که در این زمینه داریم ترجیح داده می‎شود این اعتبارات در بخش‎های تشکیل، توانمدسازی، شبکه‎سازی و بهره‎گیری از ظرفیت سازمان‎ها مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد جامعه ورزشکاران و هواداران ورزشکاران متشکل از جوانان است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم بدون تکیه بر ساختارهای اداری کشور و با اتکا به توانمندی مردمی زمینه رشد و توسعه ورزش فراهم شود گرچه سهم مردم در این زمینه یک نقش بی‎بدیل است.

انتزاع ساختار وزارت ورزش به تصویب نرسیده است

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص بحث انتزاع ساختار وزارت ورزش بیان داشت: با روی کار آمدن رئیس‎جمهور منتخب و طراحی که در حوزه ورزش و جوانان صورت گرفت این وزارتخانه همچنان سیر قانونی خود را طی می‎کند و این دولت تاکید بر قانونمداری دارد لذا ساختار این وزارتخانه همچنان باقی می‎ماند.

اکبری ادامه داد: بعد از ادغام در حوزه ورزش و جوانان با وجود مسائلی که مطرح است اما این وزارتخانه یکی از وزارتخانه‎هایی است که ساختار، اهداف، سیاست‎ها و برنامه‎های اجرایی آن در قالب برنامه‎ای مشخص تنظیم شده است.

وی بیان داشت: بعد از استقرار وزیر ورزش و ابعاد مشخص موضوع، بحث انتزاع به تصویب نرسیده است اینها نظرات مختلف کارشناسی است که در این حوزه مطرح می‎شود و تصمیم نهایی را دولت اتخاذ می‎کند.

اولویت‎های دولت جدید در بخش ورزش مطرح شد

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص اولویت‎های دولت جدید خاطرنشان کرد: بهره‎مندی از ظرفیت و توانمندی عرصه‎های مختلف و مشارکت بخش‎های مختلف به عنوان راهبرد اساسی مطرح است.

اکبری با بیان اینکه حمایت از سازمان‎های مردم نهاد به صورت ویژه مورد تاکید قرار گرفته است، یادآور شد: امیدواریم با اصلاح برخی از قوانین این زمینه فراهم شود تا از جوانان بیش از پیش استفاده شود.

وی در خصوص اعتبارات حوزه ورزش به استان‎ها گفت:با توجه به اینکه در بخش اعتبارات کشور در شرایط ویژه و خاصی قرار دارد و قانون بودجه در مجلس شورای اسلامی نیز با تاخیر برگزار شد عملیات اجرایی در بخش بودجه نیازمند صدور بخش‎نامه و ضوابط اجرایی بوده که این مسئله زمانبر است از طرفی شرایط خاص تخصیص اعتبارات در کشور به شکل‎های مختلف ارائه شد که معاونت راهبردی سعی می‎کند در این حوزه وقفه‎‎ای ایجاد نشود.

تشکیل وزارتخانه ویژه در کشور

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه اولویت‎بندی در تخصیص اعتبارات از دیگر مشکلات این بخش است، اظهار داشت: سرپرست ورزش و جوانان تاکید داشتند که بتوانیم پاسخگوی اعتبارات تخصیص به فدراسیون‎ها باشیم.

اکبری از تشکیل وزراتخانه ویژه‎ای در کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر بحث اعتبارات در حال پیگیری است و تا پایان شهریور اعتبارات فدراسیون‎ها سرازیر می‎شود.
انتهای پیام/83001/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها