امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42725
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا درباره تحولات سوریه اظهار نظر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا درباره تحولات سوریه اظهار نظر کرد. 

وی گفت ما از مخالفان سوریه حمایت‌های زیادی کرده‌ایم و میلیون‌ها دلار کمک غیرکشنده برای آنها فرستاده‌ایم.

هیگل افزود: پنتاگون در کمک تسلیحاتی به مخالفان اسد مستقیما دخالتی ندارد و این موضوع به سازمان سی آی‌ای برمی گردد.

وزیر دفاع آمریکا گفت عدم اقدام نظامی ما در سوریه اعتبارمان نزد ایران را زیر سوال می‌برد.

چاک هیگل ادعا کرد هدف سوریه از استفاده از سلاح‌های کشتارهای جمعی این است که هنجارهای بین‌المللی درباره استفاده از این سلاح‌ها را از بین ببرد.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است. 

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها