امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42733
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 42
علی‌اصغر زارعی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با انتقاد از تغییرات ...

علی‌اصغر زارعی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با انتقاد از تغییرات پیاپی در وزارت علوم از سوی سرپرست این وزارتخانه گفت: بر اساس منطق مدیریتی، سرپرست یک وزارتخانه امور جاری را اداره می‌کند تا وزیری که از مجلس رای اعتماد می‌گیرد در آن وزارتخانه مستقر شود. اقداماتی که از سوی سرپرست وزارت علوم  صورت گرفته به دلیل مبهم بودن سرنوشتش در این وزارتخانه، منطقی نیست.

وی با اشاره به اقدامات غیرمنطقی از سوی سرپرست وزارت علوم یادآور شد: در همین راستا نمایندگان مجلس طرح دو فوریتی را در مجلس مطرح کردند که براساس آن سرپرست در وزارتخانه‌ها تنها در امور اجرایی نقش داشته باشد و نتواند در سیاست‌های کلی و عزل و نصب‌ها تغییری ایجاد کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اقدامات سرپرست وزارت علوم را خلاف مشی اعتدال توصیف کرد و متذکر شد: متاسفانه با شعار اعتدال برعلیه اعتدال عمل می‌کنیم. برکناری روسای دانشگاه از سوی سرپرست، خلاف منطق و اخلاق است و امیدواریم در مقابل چنین منش‌هایی ایستادگی شود.

زارعی در ادامه به نقش شورای عالی فرهنگی در عزل و نصب روسای دانشگاه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون اینگونه بوده است که وزیر علوم فردی را به عنوان سرپرست برای دانشگاه‌ها تعیین می‌کرده و به موازات، این فرد به شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز معرفی می‌شد تا رای شورا را کسب کند اما در اقدامات اخیر از این امر نیز چشم‌پوشی شده و در پشت عزل و نصب‌های صورت گرفته در دانشگاه‌ها متاسفانه هیچ منطق درستی قرار ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان به همزمانی عزل و نصب‌ها در راس برخی دانشگاه‌ها با آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و بیان داشت: این اقدامات صحیح نیست و نباید فضای دانشگاه‌ها را با اینگونه تغییرات در آستانه سال تحصیلی جدید ملتهب کرد و آرامش دانشجویان را بر هم زد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها